ANASAYFA Ekonomi Borç yapılandırma sisteminde sona gelindi! Son başvuru tarihi 3 Temmuz!

Borç yapılandırma sisteminde sona gelindi! Son başvuru tarihi 3 Temmuz!

Borç yapılandırma sistemine ilişkin detaylı açıklama yapıldı. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması sona eriyor.
Borç yapılandırma sisteminde sona gelindi! Son başvuru tarihi 3 Temmuz!

3 Temmuz Pazartesi günü mesai bitimine kadar yararlanılabilecek. Bunun ile birlikte Kurban Bayramı sürecinde de vergi dairelerinden başvurular alınacak. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırma sürecinde sona gelinirken 3 Temmuz Pazartesi'ye kadar devam edecek yapılandırma süresinin uzatılmayacağı aktarıldı.

Ayrıca yapılandırılan borçlar peşin ya da taksitler halinde ödenebilecekken ilk taksit ödeme süresi ise 31 Temmuz'da sona erecek.

Tüm bu borçlar yapılandırma kapsamına dahil edilirken 13 kurumun yaklaşık bir trilyon 300 milyar lira alacağının yapılandırmasının söz konusu olacağı da açıklandı. Ayrıca bayram tatilinde başvurular alınacak ve interaktif vergi dairelerinden kişi başvurusunu kolaylıkla yapabilecek.

Yapılandırılan borçlar için ödeme kolaylığı sağlanırken düzenleme ile borç yapılandırmada ilk defa 48 ay vade imkanı da kişiye sunulacak.

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırması ile ilgili 265,4 milyar liralık alacak bilindiği üzere yapılandırma aşamasından geçmişti. Bunun ile birlikte toplam tahsilat 20 milyar lirayı aşarken 5 milyona yakın mükellef borçlarını yapılandırmak için vergi dairelerine gitti.

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırma sürecinde sona yaklaşılırken 3 Temmuz pazartesiye kadar devam edecek yapılandırma süresinin uzatılmayacağı da ifade ediliyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
30 Haziran Ankara'da nöbetçi eczaneler

30 Haziran Ankara'da nöbetçi eczaneler