ANASAYFA Ekonomi Borcu olanlar için son çıkış! 3 Temmuz'a kadar başvurunuzu yapın

Borcu olanlar için son çıkış! 3 Temmuz'a kadar başvurunuzu yapın

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından alınan karar ile vergi borçları yapılandırma tarihleri uzatılmıştı. Yürürlüğe giren düzenleme ile 2 bin liranın üstündeki borçların yapılandırılmasına imkan tanındı. Yapılandırma için son başvuru tarihi merak edildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Borcu olanlar için son çıkış! 3 Temmuz'a kadar başvurunuzu yapın

Borcu olanlar için son çıkış! 3 Temmuz'a kadar başvurunuzu yapın - Ülkemizde pek çok kalemde vergi ödemesi yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda yürürlüğe giren düzenleme kapsamında 2 bin liranın altındaki borçlar silinirken 2 bin liranın üstündeki borçlar içinse taksitli ödeme imkanı getirildi.

borcu-olanlar-icin-son-cikis-3-temmuza-kadar-basvurunuzu-yapin.jpg

Vergi affında borç yapılandırılması için başvuru süreci başlarken bu tarih 1 ay kadar uzatılmıştı. 3 milyondan fazla mükellefin başvurduğu vergi affı borç yapılandırma düzenlemesi kapsamında 180 milyara yakın borç yapılandırılırken vergi affı başvurusunun son tarihi için bir hatırlatma yapıldı.

BORÇ YAPILANDIRMA İÇİN SON TARİHLER

Borç yapılandırma son başvuru tarihi 30 Haziran'a ertelenmişti. Kurban Bayramı nedeniyle 30 Haziran tarihinin resmi tatil kapsamında yer almasından kaynaklı olarak borç yapılandırmasından yararlanmak isteyenler 3 Temmuz Pazartesi 2023 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını tamamlayabilecek. Vergi affı borç yapılandırması için başvurular 3 Temmuz Pazartesi saat 17.00'a kadar alınacak.

borcu-olanlar-icin-son-cikis-3-temmuza-kadar-basvurunuzu-yapin-001.jpg

VERGİ AFFI BAŞVURUSU İÇİN İZLENECEK ADIMLAR

Vergi affı borç yapılandırması için vatandaşlar Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) 'ivd.gib.gov.tr' adresi üzerinden e-Devlet kapısı ile giriş yapacak. Bu Vergi dairesine e-Devlet kapısı üzerinden erişilebiliyor. Ödemeler ise kredi kartı ya da havale ile yapılabilecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'nın Çubuk ilçesinde bayram sonunda dezenfekte çalışmaları yapıldı!

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bayram sonunda dezenfekte çalışmaları yapıldı!