ANASAYFA Ekonomi Borsa okunu yukarı yöne çevirdi! Yükseliş hızlandı

Borsa okunu yukarı yöne çevirdi! Yükseliş hızlandı

Alınan bilgiler neticesinde bu hafta borsada hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken yatırımcılar ise şimdiden hangi seviyede ilerleyeceğini merak ediyor.
Borsa okunu yukarı yöne çevirdi! Yükseliş hızlandı

Borsa kurunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken alınan bilgiler neticesinde geçtiğimiz günlerde günün ilk yarısında % 0,37 oranında değer kazandı ve 5.515,78 puana kadar yükseldi.

Şimdi ise borsanın hangi seviyede ilerleyeceği merak söz konusu olurken özellikle yatırımcılar merak ediyor.
Alınan bilgiler neticesinde borsada temel politika faizin% 5 puan artırılmasının ardından ise Merkez Bankası tarafından yapılacak olan faiz kararından da etkileneceği yine uzman ekonomistler tarafından ifade edilen bilgiler arasında bulunuyor.

Uzman ekonomistler borsanın faiz kararından etkileneceğini ifade ederken politika faizinin sabit tutulması ve sıkılaşma politikasının sonuna yaklaştığına dair açıklamalarda bulundu.

Bunun ile birlikte uzman analistler FED'in politika faizine sabit tutması ve sıkılaştırma politikasının uygulanmasının ardından bu yıl içinde iki faiz artırımın daha olabileceğinin sinyalini vermeyi ihmal etmedi. Yapılan bu açıklamanın ardından gözler ise şimdiden güncel olarak borsa kursuna çevrilmiş durumda.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Döviz kuru arttı market raflarında etiketler güncellendi!

Döviz kuru arttı market raflarında etiketler güncellendi!