ANASAYFA Ekonomi Borsa piyasasından son dakika bilgisi! Resmen artıyor!

Borsa piyasasından son dakika bilgisi! Resmen artıyor!

Alınan bilgiler neticesinde dolar ve altın kurunda hareketlilik yaşanırken gözler ise borsada yaşanan hareketliliğe çevrilmiş durumda.
Borsa piyasasından son dakika bilgisi! Resmen artıyor!

Amerika Birleşik Devletleri Bankası olan FED'in faiz kararını açıklamasının ardından bu karar gerek dolar kurunu gerek altın kurunu gerek ise borsa kurunu da etkiledi.

Bunun ile birlikte birçok vatandaş özellikle yatırımcılar borsanın hangi seviyede ilerleyeceğini merak ederken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşım gündeme geldi. Uzman ekonomistler ise borsa kuru hakkında açıklamalarda bulundu.

Borsa günün ilk yarısında yükseldi - Son Dakika Haberleri

BORSA KURU ARTACAK MI?

Borsa kuru hakkında konuşan uzman ekonomistler dolar ve altın kurunun paralel bir şekilde hareket ettiğini fakat borsa piyasasının biraz daha farklı bir piyasa olduğuna değildi. Bunun ile birlikte yeni haftaya borsanın yükseliş ile başlayacağını da ifade eden uzman ekonomistler yatırımda bulunan vatandaşların bir nebze de olsa içini rahatlatmış oldu.

Alınan bilgiler neticesinde ayrıca borsada en çok rağbet gören alan savunma olurken yine birçok yatırımcı bu alana yatırım yaptı.

Bilindiği üzere borsa yüzde 0,36 oranında değişime yönelirken borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi ise geçtiğimiz günlerde % 0,42 oranında yükselişle yeni güne başlamıştı. Borsa İstanbul BIST ekonomisinde yaşanan hareketliliğin ardından gözler ise şimdiden güncel olarak borsa kuruluna çevrilmiş durumda.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Dolar piyasasından son dakika bilgisi. Dolar okunu yukarı yöne çevirdi

Dolar piyasasından son dakika bilgisi. Dolar okunu yukarı yöne çevirdi