ANASAYFA Ekonomi Borsada hareketli dakikalar! Borsa düşüş eğilimi gösterdi

Borsada hareketli dakikalar! Borsa düşüş eğilimi gösterdi

Borsada hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken İstanbul'da BİST 100 endeksi % 1,23 değer kaybederek günü 5.186,183 puanla tamamladı.
Borsada hareketli dakikalar! Borsa düşüş eğilimi gösterdi

Borsada bilindiği üzere hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken özellikle kimi zaman borsada yükseliş yaşanıyor kimi zaman ise artış meydana geliyor. Bunun ile birlikte Borsa İstanbul BIST 100 endeksi bu hafta çok hareketli dakikalar yaşadı.

Kapanışı düşüş ile yapan borsa önceki kapanışa göre 64,78 puan azalırken toplam işlem hacmi 57,3 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. Bunun ile birlikte bankacılık endeksi yüzde 0,21 ve holding endeksi yüzde 1,56 oranında değer kaybetti.

Borsa günün ilk yarısında yükseldi - Son Dakika Haberleri

FED, BORSA'YI DA ETKİLEDİ

Borsanın değer kaybetmesinin ardından ise analistler hareketli dakikaların yaşandığını piyasalarda FED'in faiz kararının negatif bir seyir izlediğini de ifade etti. Analistler tarafından yapılan bu açıklamanın ardından borsanın bugün hangi seyirde ilerleyeceği de şimdiden merak söz konusu oldu.

Uzman analistler Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası başkanı tarafından yapılan açıklamaları değinirken FED'in faiz kararını açıklamasının ardından bu oranın küresel piyasalarda negatif bir seyir izlediğini de dile getirdi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Beypazarı'nda İHH İnsani Yardım Vakfı  etkinlik düzenledi

Beypazarı'nda İHH İnsani Yardım Vakfı etkinlik düzenledi