ANASAYFA Ekonomi Borsada hareketli dakikalar! Günün ilk yarısı yükselişe geçti

Borsada hareketli dakikalar! Günün ilk yarısı yükselişe geçti

Borsada hareketli dakikalar yaşanırken günün ilk yarısında okunu yukarı yöne çevirdi. Günün ilk yarısında 5.992,42 puan seviyesinde yükseldi.
Borsada hareketli dakikalar! Günün ilk yarısı yükselişe geçti

Borsa İstanbul'da BİST 100 endeksi günün ilk yarısında okunu yukarı yöne çevirdi. Bunun ile birlikte günün ilk yarısında yükselen borsa 5.992,42 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmış oldu.

BİST 100 endeksi 5.992,42 puan ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre 229,26 puan ve % 3,98 değer kazanarak 5.988,37 puan oldu. İlk yarıda bankacılık endeksi yükselerek % 2,01 ve holding endeksi de yükselerek % 3,44 oranında değer kazandı. Ayrıca tüm sektör endeksleri yükselmeye devam ederken en çok kazandıran sektör ise % 7,53 ile ulaştırma oldu.

Bunun ile birlikte uzman analistler küresel pay piyasalarında Amerika Birleşik Devletleri'nde geçen hafta açıklanan enflasyon verilerinin beklentilerin altında artış kaydetmesi ile risk iştahının daha da arttığını ifade etti.

Öğleden sonra ama Amerika Birleşik Devletleri'nde imalat sanayi satın alma yöneticileri endeksinin takip edeceğini belirten uzman analistler teknik açıdan BIST 100 endeksinde yükselişin yaşanacağını da ifade etti. Şimdi ise borsada hareketli dakikalar yaşanmaya devam ediliyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için piknik organize etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için piknik organize etti