ANASAYFA Ekonomi Borsada hareketlilik sürüyor! Günün ilk yarısında borsa okunu yukarı yöne çevirdi

Borsada hareketlilik sürüyor! Günün ilk yarısında borsa okunu yukarı yöne çevirdi

Alınan bilgiler neticesinde Borsa İstanbul BIST 100 endeksi günün ilk yarısında yüzde 0,36 değer kazandı ve işte haberin tüm detayları..
Borsada hareketlilik sürüyor! Günün ilk yarısında borsa okunu yukarı yöne çevirdi

Borsada hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken günün ilk yarısında dalgalı seyreden BİST 100 endeksi saat 13:00 itibarıyla önceki kapanışa göre 18,96 puan artı ve seviyesini 5.288,28'e kadar çıkardı. Bunun ile birlikte toplam işlem hacmi 25,3 milyar lira düzeyinde gerçekleşirken bankacılık endeksi yüzde 1,74 ve holding endeksi %0,51 değer kazandı.

Borsa günün ilk yarısında yükseldi - Son Dakika Haberleri

Sektör endeksleri arasında ise en fazla kazandıran bankacılık en çok kaybettirense % 1,55 ile turizm sektörü oldu. Analistler tarafından yapılan bilgiler neticesinde küresel pay piyasalarında Amerika Birleşik Devleti Merkez Bankası'nın para politikasına ilişkin belirsizlikler ve Çin ekonomisine yönelik endişeler ile risk iştahının azalacağı da ifade edildi.

Gelecek dönem para politikaları merak söz konusu olurken bilindiği üzere FED faiz kararını açıklayarak piyasaların odağında bulunacağını böylece belli etmiş oldu. Analistler Amerika Birleşik Devletleri'nde inşaat izinleri ile konut başlangıçları verilerinin takip edileceğini teknik açıdan ise borsa kurunun hareketli dakikalar yaşayacağını ifade ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Temmuz 2023 zammıyla askerlik ve doğum borçlanması ne kadar oldu?

Temmuz 2023 zammıyla askerlik ve doğum borçlanması ne kadar oldu?