ANASAYFA Ekonomi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücret desteğini açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücret desteğini açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Temmuz 2023 tarihi itibariyle geçerli olacak asgari ücreti açıkladı. Bununla birlikte ek açıklamalara yer veren Bakan Işıkhan, asgari ücret desteğini de açıkladı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücret desteğini açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücret desteğini açıkladı! - İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde toplandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. Toplantısına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, komisyonun asgari ücrete yapılacak ara zam kararını kamuoyuyla paylaşmak üzere kameraların karşısına geçti.

aa-20230620-31474531-31474528-asgari-ucret-net-11-bin-402-liraya-yukseltildi.jpg

TEMMUZ 2023 ASGARİ ÜCRET BELİRLENDİ

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücretin 1 Temmuz itibarıyla net 11 bin 402 liraya yükseltilmesini kararlaştırdı. Bakan Işıkhan, asgari ücretin yılın ikinci yarısında brüt 13 bin 414 liraya, net 11 bin 402 liraya yükseltildiğini bildirerek kararın işçi, işveren ve hükümetin mutabakatıyla alındığını belirtti.

ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ NE KADAR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, "Geçtiğimiz 6 ayda 400 TL olarak uyguladığımız asgari ücret desteğini önümüzdeki 6 ayda 500 lira olarak uygulamaya devam edeceğiz" diyen Işıkhan, kararın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Başkentin sembolü Ankara Kalesi'nde yapılacak aktiviteler listesi!

Başkentin sembolü Ankara Kalesi'nde yapılacak aktiviteler listesi!