ANASAYFA Ekonomi Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan asgari ücret mesajı geldi!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan asgari ücret mesajı geldi!

Ülkemizde asgari ücret zammı gündemde yer alan konular arasında bulunuyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yeni dönemde ekonomi politikaları ile ilgili açıklamalarda bulunurken asgari ücrete de değindi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan asgari ücret mesajı geldi!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan asgari ücret mesajı geldi! - Türkiye'de çalışan nüfusun neredeyse yarısı asgari ücretle çalışıyor. İş hayatına devam eden milyonlarca vatandaş asgari ücrete yapılması beklenen ara zamla ilgili olarak çeşitli sorularına da yanıt arıyor. Asgari ücrette bir iyileştirme beklenirken yapılan her açıklamada ilgi ile takip ediliyor. Vatandaşlar asgari ücretin ne zaman ve hangi oranda artırılacağını merak ederken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan bir son dakika açıklaması geldi.

ASGARİ ÜCRET MESAJI GELDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ekonomi politikaları ile ilgili açıklamalarında asgari ücret görüşmeleri ile ilgili bir takım mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ''Seçimler sonrasında da temel meselemiz halkımızın refahı, huzuru, mutluluğu özellikle de bunu ekonomi anlamında karşılamaktır. Bu yönde de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.'' derken belli bir takvim ve tutarlılık içinde çalışacaklarını vurgulayarak asgari ücretle ilgili de konuştu.

cumhurbaskani-yardimcisindan-asgari-ucret-mesaji-geldi.jpg

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ''Geçen hafta bir kabine toplantımız oldu. Haftaya yine önümüzdeki çarşamba günü bir kabine toplantısı planlanıyor. Hemen ardından Perşembe günü bir ekonomi koordinasyon kurulu toplantısıyla genel çerçevede politikalarımızı ele alacağız ve halkımızın taleplerini, beklentilerini karşılamaya bütün gücümüzle gayret edeceğiz. Özellikle enflasyon konusunun çok önemli öncelikli olduğunu belirtmek isterim. Seçim beyannamemizde yine yazdığımız şekilde asgari ücretle ilgili çalışanlarla, emeklilerle ilgili temmuz ayında çeşitli çalışmalar yapacağımızı söylemiştik. Bu kapsamda da adımlarımızı atmaya başladık. Biliyorsunuz asgari ücretle ilgili hazırlıklar, toplantılar yapılmaya başlanacak.” ifadelerine yer verdi.

Çalışanlar, işverenler ve kamu kesimini memnun edecek şekilde bir uzlaşmaya varılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, asgari ücretteki artışta bunların göz önünde bulundurulacağını açıkladı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Cumhurbaşkanı Erdoğan mevkidaşı Ersin Tatar ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan mevkidaşı Ersin Tatar ile görüştü