ANASAYFA Ekonomi Doğal gaz Temmuz tarifesi açıklandı mı? Doğal gaz tarifesinde değişikliğe gidildi mi?

Doğal gaz Temmuz tarifesi açıklandı mı? Doğal gaz tarifesinde değişikliğe gidildi mi?

Temmuz ayı doğal gaz tarifesine ilişkin araştırmalar devam ediyor. Peki Temmuz ayı doğal gaz tarifesinde değişikliğe gidildi mi?
yazar
Haber Merkezi
Doğal gaz Temmuz tarifesi açıklandı mı? Doğal gaz tarifesinde değişikliğe gidildi mi?

Temmuz ayına giriş yapılmasıyla vatandaşın gündeminde doğal gaz tarifesi yer alıyor.
Temmuz ayı doğal gaz tarifeleri merak edilirken vatandaşlar ''Doğal gaz Temmuz tarifesi açıklandı mı?'' sorularına yanıt aranmaya başladı. Son olarak BOTAŞ'ın resmi internet sitesinde de söz konusu tarifeye ilişkin bir paylaşım yapıldı ve açıklandı.

Böylelikle doğal gazda temmuzda geçerli olacak mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretime yönelik tarifeler sabit kalırken konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine haziranda uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak belirlendi.

Ayrıca elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 10 bin lira olarak açıklanırken sanayi abonelerinde kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 7 bin 124 lira, kademe 2 için ise 9 bin 478 lira olarak belirlendi.

BOTAŞ'ın açıklamasında, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Haziran ayında da mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretime yönelik tarifeler sabit kalmıştı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
İllüzyon Müzesi Ankara'da yoğun ilgi görüyor! Müze ziyaretçi akınına uğradı

İllüzyon Müzesi Ankara'da yoğun ilgi görüyor! Müze ziyaretçi akınına uğradı