ANASAYFA Ekonomi Dolar 24 seviyesine yaklaştı! Uzman isimlerden otomobil fiyatlarına yönelik açıklama

Dolar 24 seviyesine yaklaştı! Uzman isimlerden otomobil fiyatlarına yönelik açıklama

Dolar ve euro gibi evrensel para birimleri ve altın kuru ile ilişkili olan otomobil piyasasında hareketlilik devam ediyor. Peki ama otomobil piyasası dolardan nasıl etkilenecek ve işte haberimizde..
Dolar 24 seviyesine yaklaştı! Uzman isimlerden otomobil fiyatlarına yönelik açıklama

Altın ve dolar kurundan etkilenen otomobil piyasası hakkında uzman isimlerden dikkat çeken açıklamalar peş peşe yapıldı.

Uzman analistler 2024 yılının sonuna kadar indirimin olmayacağını ifade ederken otomobil sektörünün özellikle dolar ve altın kurundan etkilendiğini de ifade etti. Bunun ile birlikte doların 23,60 seviyesinde olması durumunda araç fiyatlarının dolar kurundan etkilendiğini ifade eden uzman ekonomistler ikinci el araba fiyatlarının da arttığını dile getirdi.

Türkiye'deki en ucuz 10 otomobil

Bunun ile birlikte dolar kurunda yaşanan hareketliliğin ardından gözler ise otomotiv fiyatlarına çevrildi. Çip krizi ile birlikte ortaya çıkan sıfır araç sorunu sürerken döviz kurunda yaşanan artış da otomatik piyasasını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

Otomatik fiyatları haziran ayında sıfır araçların liste fiyatlarını artırdı ve sıfır araca sahip olamayanlar ikinci el piyasasına yöneldi. Fakat ikinci el piyasası da dolar ve altın kurundan etkilenmeye devam ediyor.

Uzman analistler dolar ve altın kurunun artması durumunda araç piyasasında hareketli dakikaların süreceğini de ifade ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru sonucu detayları!

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru sonucu detayları!