ANASAYFA Ekonomi Dolar 28 TL mi olacak? Uzman ekonomistler net rakam verdi

Dolar 28 TL mi olacak? Uzman ekonomistler net rakam verdi

Dolar kuru da hareketlilik yaşanmasının ardından doların ilerleyen zamanlarda ne kadar olacağı da merak söz konusu oldu. Uzmanlardan dolar yorumu gecikmedi.
yazar
Haber Merkezi
Dolar 28 TL mi olacak? Uzman ekonomistler net rakam verdi

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasından hemen sonraki gün dolar kurunda hareketlilik yaşandı. Bunun ile birlikte dolar kurunda hareketlilik yaşanmasının ardından Temmuz ayında doların ne kadar olacağı da şimdiden merak söz konusu oldu.

Güncel olarak 26,05 seviyesine kadar ilerleyen doların ne kadar olacağı merak söz konusu olurken uzman ekonomistlerden dolar yorumu gecikmedi. Bunun ile birlikte döviz kurunda Merkez Bankası'nın beklentilerin altında kalan faiz artışı ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in serbest kambiyo rejimi vurgusunun ardından yükseliş ivmesi de sürmeye devam ediyor.

DOLAR VE EURO OKUNU YUKARI YÖNE ÇEVİRDİ

Dolar geçen hafta yeni tarihi zirve ile 25,73 seviyesine kadar ilerlerken bugün ise 26,05 seviyesinde zirveyi gördü. Euro ise gün içinde 28,38 seviyesine kadar çıkarken uzman ekonomistler dolar kurunun rekor kırmasının ardından yeni tahminini paylaştı.

Dolar kurunu 28 seviyesine çıkacağına yönelik tahminlerde bulunan uzman ekonomistler hareketlenmenin devam ettiğini dolar ve altın kurunun paralel bir şekilde hareket ettiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Ankaragücü Türkiye Espor Futbol Ligi'nde şampiyonluğunu ilan etti!

Ankaragücü Türkiye Espor Futbol Ligi'nde şampiyonluğunu ilan etti!