ANASAYFA Ekonomi Dolar kuru 25 TL'yi aştı! Dolar kurunda son durum!

Dolar kuru 25 TL'yi aştı! Dolar kurunda son durum!

Dün Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasından hemen sonra dolar kurunda hareketlilik devam ediyor. Dolar kuru ilk kez 25 TL eşiğini aştı.
Dolar kuru 25 TL'yi aştı! Dolar kurunda son durum!

Dolar kurunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken dün Merkez Bankası 27 ay sonra ilk kez faiz artırımına gitti. Bunun ile birlikte faiz artırımına giderek politika faizini % 8,5'ten % 15'e çıkarmasının ardından döviz kurunda da hareketlenmeler başladı.

Döviz kurunda ve altın kurunda yaşanan hareketliliğin ardından dolara yatırımda bulunan birçok vatandaş dolar kurunun hangi seviyede ilerlediğini merak ediyor. Bunun ile birlikte Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamanın ardından dolar bugün ilk kez 25 TL eşiğini açtı.

Dolar kuru 23 Haziran Cuma günü 25,4804 seviyesine ulaşarak rekor kırdı. Euro ise 27,8835 TL'yi görerek bir rekora daha imza attı.

Döviz kuru hakkında açıklamalarda bulunan uzman isimler dolar ve altın kurunun paralel bir şekilde hareket ettiğini 23 Haziran Cuma günü dolar kurunun en yüksek seviyesine yaklaştığını ve dolar kurunun daha da artacağını sözlerine ekledi.

Uzman ekonomistler tarafından yapılan bu açıklamanın ardından ise gözler şimdiden güncel olarak dolar kurunda yaşanacak olan hareketliliğe çevrildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ABB'nin düzenlediği KPSS  Genel Tekrar Kampı'na gençler akın etti

ABB'nin düzenlediği KPSS Genel Tekrar Kampı'na gençler akın etti