ANASAYFA Ekonomi Dolar kuru yeni haftaya yükseliş ile başlıyor! Dolar kurundan son dakika

Dolar kuru yeni haftaya yükseliş ile başlıyor! Dolar kurundan son dakika

Dolar kurunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken uzman ekonomistler dolar kurunun yükselmeye devam edeceğine bir kere daha vurgu yaptı.
Dolar kuru yeni haftaya yükseliş ile başlıyor! Dolar kurundan son dakika

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz kararının ardından dolar ve altın kurunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ediyor.

Bunun ile birlikte dolar kurunun hangi seviyede ilerleyeceği merak söz konusu olurken uzman ekonomistlerden bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı yapıldı.

Uzman ekonomistler Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamanın ardından dolar kurunun en yüksek seviyeye ulaştığını Haziran ayında büyük sıçrama yaşadığını ifade etti. Bunun ile birlikte haziran ayında dolar kurunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken uzman ekonomistler dolar kuru hakkında açıklamalarda bulundu. 25,28 seviyesine dayanan dolar kurunun Haziran ayında rekor seviyeye ulaştığını da ifade eden uzman ekonomistler dolar kurunun artmaya devam edeceğini özellikle Temmuz ayında dolar kurunun daha da artacağını ifade etti.

Uzmanlar tarafından yapılan bu açıklamanın ardından ise gözler güncel olarak dolar kuruna çevrilirken dolar kurunun yeni haftada hangi yönde hareket edeceği de şimdiden merak söz konusu oldu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankaragücü taraftarlarına Passolig kart yenileme süresini duyurdu!

Ankaragücü taraftarlarına Passolig kart yenileme süresini duyurdu!