ANASAYFA Ekonomi Dolar kurunda büyük hareketlilik! Uzman isimler uyarı üzerine uyarı yaptı

Dolar kurunda büyük hareketlilik! Uzman isimler uyarı üzerine uyarı yaptı

Dolar kurunda hareketlilik devam ederken özellikle dolara yatırımda bulunan birçok vatandaş Haziran ayında doların ne kadara çıkacağını merak ediyor ve işte haberin tüm detayları..
Dolar kurunda büyük hareketlilik! Uzman isimler uyarı üzerine uyarı yaptı

Alınan bilgiler neticesinde geçtiğimiz günlerde FED'in faiz kararında açıklamasının ardından dolar kurunda büyük bir hareketlilik yaşandı. Bunun ile birlikte dolara yatırımda bulunan birçok vatandaş dolar kurunun Haziran ayında hangi seviyede ilerleyeceğini merak ederken uzman isimlerden bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi.

Uzman ekonomistler dolar kurunun artmaya devam edeceğini ifade ederken FED'in faiz kararını açıklamasının hemen ardından dolar kuru dışında altın kurunun da faiz kararından etkilendiğini ifade etti ve dolar ile altın kurunun paralel bir şekilde hareket ettiğini de sözlerine ekledi.

Uzman ekonomistler tarafından yapılan bu açıklamanın ardından ise gözler güncel olarak her ne kadar dolar kuruna çevrilse de kim uzman ekonomistler ise dolar kurunun 25 TL seviyesine kadar çıkacağını da ifade ediyor. Şuan dolar kuru kapanışı 23,56 TL seviyesinde yaptı. Kimi uzman ekonomistler ise dolar kurunun Haziran ve Temmuz ayında daha artış yaşayacağını söyledi. Gözler ise bu açıklamanın ardından güncel olarak dolar ve altın kuruna çevrilmiş durumda.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
2 ve 4 yıllık sayısal bölümlerin taban tavan puanları nedir?

2 ve 4 yıllık sayısal bölümlerin taban tavan puanları nedir?