ANASAYFA Ekonomi Ekonomi Koordinasyon Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz enflasyon mesajı verdi

Ekonomi Koordinasyon Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz enflasyon mesajı verdi

Alınan bilgiler neticesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, istikrar ve güven içerisinde çalıştıklarını enflasyon ile mücadele konusunda etkin ve kararlı adımlar atacaklarını ifade etti.
Ekonomi Koordinasyon Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz enflasyon mesajı verdi

Ekonomi Koordinasyon Toplantısı'nın son bulmasının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu. Bunun ile birlikte toplantıda ilgili kurumların sunumları sonrasında makro ekonomik görünüm ile bütçe detayları değerlendirildi. Ayrıca Ekonomi Koordinasyon Toplantısı'nda temel politika dökümanları konusunda çalışmalar gözden geçirilirken serbest piyasa kuralları içinde ekonomik süreçte değerlendirildi.

SON DAKİKA: Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı: Mücadelede kararlıyız

"ENFLASYON İLE MÜCADELE EDECEĞİZ"

Toplantının bitmesinin ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz serbest piyasa kuralları içinde ekonominin rekabet gücü ve verimliliğini arttırmaya çalıştıklarını ifade etti. Bunun ile birlikte istikrar ve güven içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini adalet ile paylaşmanın temel amaç olduğuna da vurgu yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, enflasyon mesajı vererek mücadeleye devam edeceklerini aktardı.

12. Kalkınma Planına da değinen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Ekim ayında meclise sunacaklarını bunun ile birlikte Türkiye Yüz Yılı vizyonu ile ekonomik yapıyı güçlendireceklerini mali alan başta olmak üzere sosyal harcamalar ve nitelikli yatırımlar için de yine çalışmaların devam edeceğini aktardı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan Anıtkabir'e ziyaret

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan Anıtkabir'e ziyaret