ANASAYFA Ekonomi Ekonomide hareketlilik devam ediyor! Gram altın sert düşüş yaşadı

Ekonomide hareketlilik devam ediyor! Gram altın sert düşüş yaşadı

Alınan bilgiler neticesinde gram altın en yüksek seviyeyi görürken FED'in faiz kararını açıklamasından hemen sonra düşüşe geçti. İşte detaylar..
Ekonomide hareketlilik devam ediyor! Gram altın sert düşüş yaşadı

Altın ve dolar kurunda hareketlilik devam ederken özellikle altına yatırımda bulunan birçok vatandaş altın fiyatlarının hangi seviyede ilerleyeceğini merak ederken uzman ekonomistler bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Uzmanlardan alınan bilgiler sonucunda altın fiyatlarının artacağı ifade edilirken FED'in faiz kararını açıklamasından hemen sonra gram altın en yüksek 1485 TL'yi görmüştü. Bunun ile birlikte gram altın FED faiz kararını açıkladıktan hemen sonra 1470 ile 1475 TL seviyesine kadar indi.

FED'in faiz kararını açıklamasının ardından gram altın ile birlikte ons altında da geri çekilmeler yaşanıyor. Altın fiyatlarında hareketlilik yaşanmasının ardından altın kuruna yatırımda bulunan birçok vatandaş fiyatların hangi seviyede ilerleyeceğini merak ederken uzman ekonomistler gram altın fiyatının Haziran ayında artmaya devam edeceğini ifade etti. Bunun ile birlikte Altın fiyatlarının artmaya devam edeceğini de ifade eden uzman ekonomistler altın ve dolar kurunun paralel bir şekilde hareket ettiğini de sözlerine ekledi.

Uzmanlar tarafından yapılan bu bilgilendirme ile birlikte gözler ise güncel altın kuruna çevrilmiş durumda.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
15 Haziran gram, çeyrek, cumhuriyet, yarım altın fiyatları ne kadar?

15 Haziran gram, çeyrek, cumhuriyet, yarım altın fiyatları ne kadar?