ANASAYFA Ekonomi Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Ülkemizde emeklilere yılda iki kez olmak üzere ikramiye veriliyor. Emeklilere verilen ikramiyelerin tarihi merak konusu olmaya devam ederken gelişmeleri haberimizde derledik.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? - Son yıllarda emeklilerin bayramlarda nakit sıkıntısı çekmemesi için ikramiye ödemesi yapılıyor. Emekliler için ikramiye ödemeleri dini bayramlarda yapılırken yılın ilk bayramı olan Ramazan Bayramı nisan ayı içerisinde idrak edildi. Nisan ayında ikramiye ödemesi alan emekliler bu kez Kurban Bayramı'nda alacakları ikramiyeye gözlerini çevirdi.

Emekliler Kurban Bayramı ikramiyelerini ne zaman ve ne kadar alacaklarını merak ederken araştırmalarına da başladı. Emekli bayram ikramiyesi için milyonlarca emekli geri sayıma başladı. Haziran ayı içerisinde idrak edilecek olan Kurban Bayramı için alacakları ikramiyeyi bekleyen emekliler, bayram ikramiyesi tutarlarını da merak ediyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kalmışken emekli ikramiyesinin hesaplara yatırılacağı tarih araştırılıyor. Bu çerçevede ''2023 emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? SSK ve BAĞ-KUR Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?'' sorusuna da yanıt aranıyor. Bayrama yaklaşırken gözler emekli bayram ikramiyesinin tutarına ve emekli ikramiyelerin yatırılacağı tarihi çevrildi.

emekli-bayram-ikramiyesi-ne-zaman-verilecek.jpg

Emekli bayram ikramiyelerinin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan net bir tarih ise vermedi. Kurban Bayramı'nın ilk günü 28 Haziran tarihinde idrak edilecekken ikramiyelerin de bu tarihten öne hesaplara geçmesi bekleniyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

Son olarak emeklilere bin 100 olarak yatırılan ikramiye tutarı Ramazan Bayramı'nda 2 bin liraya çıkarıldı. Kurban Bayramı'nda bu ücrette bir değişiklik olup olmayacağı da merak ediliyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretin ikinci durağı Bakü'de!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretin ikinci durağı Bakü'de!