ANASAYFA Ekonomi Emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi netlik kazandı

Emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi netlik kazandı

Alınan bilgiler neticesinde milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarih netlik kazandı. İşte haberimizde derledik..
Emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi netlik kazandı

Kurban Bayramı'na az bir süre kala milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin hesapları yatacağı tarih de netlik kazanmış oldu.

Bunun ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığı külliyesindeki kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunarak ekonomi hakkında merak edilen soruları da yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada enflasyon mesajı verirken hiçbir emekliye enflasyon altında ezdirmeyeceklerini bir kere daha ifade etmişti.

Bunun ile birlikte asgari ücret komisyonunun çalışmalarına başladığını da ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmelerin yapıcı bir zeminde ilerlediğini tüm tarafların içine sinecek neticeye ulaşmak adına çalıştıklarını da söyledi.

Emekli maaşı ve bayram ikramiyesinde rakam netleşti: Hesaplara yatacağı tarih belli oldu - Resim: 10

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÖDEME YAPILACAK!


Ağustos ayına kadar kabine toplantılarının ana gündemi ekonomi politikaları ve maaş düzenlemeleri olacak. Bunun ile birlikte emekli maaşı ve bayram ikramiyesi konusu da kabine toplantısında masaya yatırılmaya devam ediliyor.

Alınan bilgiler neticesinde SGK'lı emekliler her ayın 17'si ile 26'sı arasında bağ-kur'lu emekliler ise her ayın 25'i ile 28'i arasında emekli maaş ödemesi alıyor.

Emekli maaşı ve bayram ikramiyesinde rakam netleşti: Hesaplara yatacağı tarih belli oldu - Resim: 11​​​​​​​

Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte SSK ve bağ-kur emekli sandığı dahil tüm ödemelerin bayramdan önceki 19 ile 25 Haziran haftasında yapılması da planlanıyor. Alınan bilgiler neticesinde Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte emekli aylıklarının 22 Haziran tarihinde yatırılması da gündemde.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Türkiye'nin en zenginleri. Forbes Dergisi açıkladı

Türkiye'nin en zenginleri. Forbes Dergisi açıkladı