ANASAYFA Ekonomi Emekli zammı belli oldu mu? Emeklilere yüzde kaç ara zam yapılacak?

Emekli zammı belli oldu mu? Emeklilere yüzde kaç ara zam yapılacak?

Asgari ücrete zam yapılmasının ardından gözler ise şimdiden emeklilere yapılacak olan zam tutarına çevrildi. Peki ama emeklilere yapılacak olan zam miktarı belli oldu mu?
yazar
Haber Merkezi
Emekli zammı belli oldu mu? Emeklilere yüzde kaç ara zam yapılacak?

Bayramdan hemen önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli zammına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Bunun ile birlikte emeklileri yüzde kaç oranında zam yapılacağı merak söz konusu olurken bu konu hakkında henüz net bir bilgi paylaşımı gündeme gelmedi.

Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde emekli memur zammının ve SSK BAĞ - KUR emeklisinin bayramdan hemen sonra görüşülmek üzere karara bağlanacağını da ifade etmişti.

BAYRAMDAN SONRAKİ SÜREÇ EMEKLİ ZAMMI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamanın ardından ise gözler şimdiden emekli memur ve SSK BAĞ - KUR emeklisine yapılacak olan zam miktarına çevrildi.

UZMANLAR TAHMİNLERDE BULUNDU

Zam miktarı henüz netlik kazanmasa da bu konu hakkında tecrübelerini aktaran uzman ekonomistler ise emekli maaşlarına % 30 ile % 35 arasında zam yapılma ihtimali olduğu üzerinde durduklarını ifade etti.

GÖZLER ENFLASYON ORANINA ÇEVRİLDİ

Bunun ile birlikte gözler ise şimdiden emeklilere yapılacak olan zam miktarına çevrildi. Şimdi ise emeklilere yapılacak olan zam miktarı öncesi enflasyon rakamının açıklanması bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Ankara Büyükşehir Belediyesi Altınpark yüzme havuzundaki çalışmalarını sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Altınpark yüzme havuzundaki çalışmalarını sürdürüyor