ANASAYFA Ekonomi En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan açıkladı

En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memur ve emekli maaş zammının temmuz ayında meclisten geçeceğini ifade ederken en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını ifade etti.
En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam konusu hakkında açıklamalarda bulundu. Bunun ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı ile işbirliği halinde çalıştıklarını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memur ve emekli maaş zammının temmuz ayında meclisten geçeceğini de açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği doğrultuda düzenleme yapılacağını da ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını kaydetti. Bunun ile birlikte hedeflerinin torba yasasında tüm paydaşları memur edecek bir sonuca ulaşmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Vedat Işıkhan kimdir? Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan kaç yaşında ve nereli? - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

IŞIKHAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücret hakkında da açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bir işçi için aylık bir tutarın 13 bin 414 lira vergiler ve kesintiler düştüğünde ise bu rakamın net olarak 11 bin 402 lira olduğunu ifade etti. Ayrıca yeni asgari ücretin işverene aylık maliyetinin 15 bin 762 lira 4 kuruş olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Yeni nesil Volkswagen Tiguan nasıl görünecek?

Yeni nesil Volkswagen Tiguan nasıl görünecek?