ANASAYFA Ekonomi Engelli aylığı ve yaşlı aylığı ne zaman, ne kadar ödenecek?

Engelli aylığı ve yaşlı aylığı ne zaman, ne kadar ödenecek?

Engelli ve yaşlı maaşı alanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından araştırmalarına başladı. Maaşların ne zaman ve ne kadar ödeneceği de merak edilmeye başlandı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Engelli aylığı ve yaşlı aylığı ne zaman, ne kadar ödenecek?

Engelli aylığı ve yaşlı aylığı ne zaman, ne kadar ödenecek? - Ülkemizde engelli ve yaşlı bireylerin bakımlarının yapılabilmesi için gerekli olan maddi desteği sağlamaya yönelik çeşitli programlar bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda engelli aylığı alanlara da değindi.

Bununla birlikte ''Temmuz engelli ve yaşlı maaşları ne zaman ödenecek?'' sorusu araştırma konusu oldu. Engelli aylığı ödeme tarihleri konusunda araştırmalar devam ederken yeni kabine ile ilk toplantı sonrasında emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin bayramdan önce ödeneceği müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Kabine Toplantısı sonrasında bir müjde de engelli aylığı alanlara müjde verdi.

ENGELLİ AYLIĞI NE ZAMAN YATACAK?

Her ayın 5 ile 9'u arasında engelli aylığı alanlar vatandaşların temmuz maaşlarını bayramdan önce alacakları kaydedildi. Kabine Toplantısı sonrasında Beştepe'de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Temmuz ayı engelli ve engelli yakını aylığı ile yaşlı aylığı ödemesini erkene alıyor ve kardeşlerimizi sevindiriyoruz." ifadelerini kullandı.

engelli-ayligi-ve-yasli-ayligi-ne-zaman-ne-kadar-odenecek.jpeg

Engelli ve yaşlı maaşı alan vatandaşlar ödemelerinin doğum yılının son rakamına göre alıyor.

  • Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar ayın 5'inde,
  • 6 olanlar 6'sında,
  • 2 ve 7 olanlar 7'sinde,
  • 3 ve 8 olanlar 8'inde,
  • 4 ve 9 olanlar ise 9'unda ödemelerini alıyor.

ENGELLİ AYLIĞINA ZAM GELECEK Mİ?

Asgari ücrete gelecek olan zammın ardından engelli ve yaşlı aylıklarına da asgari ücrete yapılan zam oranında zam yapılacak. Engelli aylığı 40 - 69 oranında engelliler için bin 738 TL, yüzde 70 ve üzeri olanlar için 2 bin 609 TL olarak ödeniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Yerli ve milli otomobil Togg'da yeni sistem geliştiriliyor! Detaylar belli oldu

Yerli ve milli otomobil Togg'da yeni sistem geliştiriliyor! Detaylar belli oldu