ANASAYFA Ekonomi Evlenmenin maliyeti artıyor! 400 bin TL oldu!

Evlenmenin maliyeti artıyor! 400 bin TL oldu!

Ekonomide hareketli dakikalar yaşanmaya devam edilirken evlenmenin maliyeti de artıyor. Evlenme maliyeti 400 bin TL'ye kadar çıktı.
yazar
Haber Merkezi
Evlenmenin maliyeti artıyor! 400 bin TL oldu!

Yapılan araştırmalara göre yeni evlenecek çiftleri etkileyecek türden uzmanlar tarafından açıklama yapıldı. Ekonomide hareketli dakikalar devam ederken önceki yıl 90 bin TL olan evlenmenin başlıca masraf kalemleri de artmaya devam ediyor.

Bunun ile birlikte düğün ve çeyiz başta olmak üzere takı ve ev eşyalarının maliyeti de günden güne artıyor.

Ev eşyalarının maliyeti dolar kuruna endeksi bir şekilde artmaya devam ederken yeni evlenecek çiftlere en çok zorlayan masrafların başında ise düğün salonu bulunuyor.

Bunun ile birlikte 300 kişilik bir organizasyon için kuru pasta ve meşrubat ikramlarından oluşan en basit düğün dahi 50 bin TL'den başlıyor. Ayrıca düğün sektöründe artan fiyatlar aileleri de borca sürüklerken birçok kalemi zorunlu olarak yeni evlenecek olan çiftler üstleniyor.

Bu sene yani 2023 yılında dolar kuruna endeksli olarak fiyatlar artmaya devam ederken evlilik hazırlığı yapan çiftlere yönelik uzmanlar tarafından açıklamalar yapıldı.

Uzman isimler evlilik maliyetinin 400 bin TL'ye yaklaştığını ifade ederken düğün salonlarını kiralama ücretinin de günden güne arttığının vurgusunu yaptı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *