ANASAYFA Ekonomi Faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlıyor?

Faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlıyor?

Seçim sürecinde 150 bin liralık kredi açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor. Bu çerçevede gelişmeler de yakından takip ediliyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlıyor?

Faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlıyor? - 14 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başında olacak vatandaşlar için siyasilerden art arda seçim vaatleri geldi. Erdoğan'ın vaatleri arasında evlenmeyi planlayan çiftler için faizsiz evlilik kredisi yer aldı.

Seçimlerin ardından Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi ile birlikte faizsiz kredi hamlesi araştırma konusu oldu. Evlilik kredisi başvuruları ile ilgili son gelişmeler gündemde yer alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 150 bin TL evlilik kredisi vaadinin ardından ''Faizsiz evlilik kredisi şartları nedir, evlilik kredisi başvuruları ne zaman?'' sorularına yanıt aranmaya başladı.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Erdoğan'ın açıklamalarına göre Aile ve Gençlik Bankası üzerinden verilecek olan evlilik kredisi çiftlerin gündeminde bulunuyor. 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL evlilik kredisi verileceğini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklarken ''150 bin TL evlilik kredisi başvuruları ne zaman?'' sorusu da gündeme geldi.

faizsiz-150-bin-tl-evlilik-kredisi-basvurulari-ne-zaman-basliyor.jpeg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, evlilik kredisi hakkında “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.” dedi. Ancak evlilik kredisi ile şartları ve başvuru detayları ise henüz açıklanmadı.

Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere verilecek olan 150 bin TL evlilik kredisi ile ilgili bir detay henüz belli olmadı. Evlilik kredisi hakkında açıklamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
MİT'ten nokta operasyon! Şehit Fethi Sekin'in kanı yerde kalmadı!

MİT'ten nokta operasyon! Şehit Fethi Sekin'in kanı yerde kalmadı!