ANASAYFA Ekonomi Gram altın yükselişini sürdürüyor!

Gram altın yükselişini sürdürüyor!

Gram altın fiyatları günlük olarak takip ediliyor. Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş devam ederken vatandaşların gündeminde de fiyat artışlarının ne kadar daha devam edeceği yer alıyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Gram altın yükselişini sürdürüyor!

Gram altın yükselişini sürdürüyor! - Ülkemizde en çok tercih edilen yatırım araçları arasında altın çeşitleri yer alıyor. Altın fiyatları vatandaşların yanı sıra yatırımı, borcu ve düğünü olanlarında yakın gündeminde yer alıyor. Son günlerde yükseliş trendini sürdüren gram altın yeni haftaya da yükselerek devam ederken kapanıştaki işlem fiyatları merak edildi.

gram-altin-yukselisini-surduruyor.jpg

Haftaya hareketli başlayan gram altın, Kapalıçarşı'da gün içinde bin 515 lirayı görerek rekor seviyeye ulaştı. Vatandaşlar en çok gram ve ata altına yönelirken bir yandan da ''Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi?'' sorusuna yanıt aranıyor. Gram altın fiyatlarının yukarı yönlü hareket etmesi beklenirken yükseliş trendinin ne zaman sona ereceği ise henüz bilinmiyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİŞ TRENDİNE GİRDİ

Altın fiyatlarında yükseliş devam ederken Ons altın bin 970 dolar seviyelerine yükseldi. Ons altındaki yükseliş gram altına da yansırken geçtiğimiz haftalarda rekor yükselişler kaydeden gram altın Kapalıçarşı'da gün içinde bin 515 lirayı da gördü.

gram-altin-yukselisini-surduruyor-001.jpg

Kapalıçarşı'da gram altın bin 504 lira, çeyrek altın 2 bin 450 lira, yarım altın 4 bin 900 lira ve ata altını ise 10 bin 50 liradan satıldı. Altının haftaya hareketli başladığını belirten Kapalıçarşı esnafları da altının seçim öncesi bin 500 lirayı gördüğünü hatırlatarak bir açıklamaya yer verdi. Bu açıklamaya göre 12 Haziran tarihi ile rekor tazeleyerek bin 515 seviyelerini gören gram altının şu anda bin 504 TL seviyelerinde işlem gördüğü kaydedildi. Altında hem alış hem de satış olduğu kaydedilen açıklamada ilerleyen günlerde yukarı yönlü hareket olacağı kaydedildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
TOBB güncel buğday ve arpa alım fiyatları nedir?

TOBB güncel buğday ve arpa alım fiyatları nedir?