Halkbank:'Düzenlemelere Uyuluyor'

Halkbank:'Düzenlemelere Uyuluyor'
Halkbank'tan yapılan açıklamada, tüm iş ve işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere uyulduğu belirtildi.
Halkbank, bankanın tüm iş ve işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere her zaman tam olarak uyduğu, paydaşlarının, iş ortaklarının ve mevduat sahiplerinin haklarının korunması için tüm tedbirleri aldığını bildirdi.
Halkbank'ın, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Halkbank'ın hisselerinin yüzde 51'inin kamuya ait olduğu, yüzde 49'unun ise halka açık olup banka hisselerinin Borsa İstanbul'da işlem gördüğü hatırlatıldı. Açıklamada, 2007 yılındaki ilk halka arz sürecinde yurt içindeki yatırımcılar ile birlikte uluslararası kurumsal yatırımcılar tarafından bankanın hisselerine yoğun ilgi ve teveccüh gösterildiği anımsatıldı.
Bu ilgi ve teveccühün bankanın gösterdiği performansla birleşerek yurt dışı finansal piyasalarda artarak devam ettiği ve bankanın, beş yıl aradan sonra 2012 yılında yine Türkiye'nin en başarılı halka arzlarından birini gerçekleştirdiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:
"Halkbank son on yıllık dönemde en başarılı bulunan şirketler arasında yerini almıştır. Halkbank'ın ülkemizde olduğu kadar uluslararası kamuoyunda da seçkin bir yeri ve önemli bir itibarı mevcuttur. Uzun emekler sonucunda elde edilmiş olan yerel ve global marka değerinin korunması hususunda azami gayret ve hassasiyet gösterilmesi gerektiğini kamuoyuna bu vesile ile bir kez daha belirtmek isteriz. 23 Aralık 2013 tarihinde kamuoyu ile paylaştığımız hususları özetle bir kez daha vurgulama gereği duymaktayız. Bankamız tüm iş ve işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere her zaman tam olarak uymuş, paydaşlarının, iş ortaklarının ve mevduat sahiplerinin haklarının korunması için tüm tedbirleri almıştır. Bankamızın tüm iş ve işlemleri ilgili denetim otoriteleri tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.
Adli makamlar tarafından yürütülen bir soruşturmanın bankamız faaliyetleri ile ilgisi olmadığı ilgili otoriteler tarafından ifade edilmesine rağmen, son günlerde medyada bankamızla ilgili birtakım kasıtlı, hatalı, yanlış, eksik, yanıltıcı, haksız haber ve yorumların yapılmaya devam edildiği görülmektedir. Ülkemizin önemli kurumlarından biri olan Halkbank'ın yurt içinde ve yurt dışında itibarını ve değerini olumsuz etkileyebilecek kasıtlı, hatalı, yanlış, eksik, yanıltıcı, haksız haber ve yorumlar mevzuata göre suç teşkil etmektedir. Bu çerçevede bu tür haber ve yorumlara kaynaklık edenler, bu haber ve yorumları yapan ve yayanlar hakkında, Bankacılık Kanunu başta olmak üzere yasaların Bankamıza verdiği tüm hakları kullanacağımız hususundaki kararlılığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."        

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.