ANASAYFA Ekonomi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 2 aylık faiz planı belli oldu!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 2 aylık faiz planı belli oldu!

Türkiye ekonomisinin dümenine Mehmet Şimşek getirilirken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 2 aylık faiz planı belli oldu.
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 2 aylık faiz planı belli oldu!

Geçtiğimiz Cumartesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni Kabine ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek oldu. Türkiye ekonomisinin dümenine Mehmet Şimşek getirilirken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in 2 aylık faiz planı belli oldu.

Vatandaşlar sürekli olarak artan faizlerden yana yakınırken Gazeteci Sedat Bozkur Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek politika faizini 2 ay içinde yüzde 20'ye kadar çıkaracağını iddia etti.

FAİZ POLİTİKASI NASIL OLACAK?

Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt tarafından ortaya atılan iddiaya göre Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanı olmasının ardından politika faizinde değişikliğe gideceğini belirtti. Sedat Bozkurt Mehmet Şimşek'in AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan izin aldığını ve mevcut yüzde 8,5 seviyesinde olan politika faizinin 2 ayda yüzde 20'ye yükseltileceğini iddia etti.

Sedat Bozkurt kaleme aldığı yazısında konuyla ilgili şunları söyledi;

"Erdoğan yapısı gereği sürekli bu alana girip girip çıkacak ama bu genel yaklaşımı etkilemeyecek. (BBDK’ya yaptığı son atama bunun fragmanı) Cevdet Yılmaz’ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı koltuğunda oturuyor olmasının nedeni de bu. Hep Şimşek ile Erdoğan’ın arasında olacak. 2 ay içinde Şimşek faizleri yüzde 20’ye çıkaracak. Bunun onayı alınmış.

Gerekmesi halinde bu oran 40’lara kadar çıkabilecek. Ekim’e kadar Şimşek sonuç alıcı her şeyi yapabilir. Hemen aklınıza Nas gelmesin, ekonomi gerçeklik alanı. Şimşek’in elinin rahat olduğunun en önemli göstergesi Merkez Bankası’na yaptığı atamayla görüldü. Erdoğan’ın kesinlikle kabul etmeyeceği bir isim şimdi Şimşek’in tercihiyle orada oturuyor."

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ABB Başkanı Mansur Yavaş Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili dikkat çeken paylaşımı beğendi!

ABB Başkanı Mansur Yavaş Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili dikkat çeken paylaşımı beğendi!