ANASAYFA Ekonomi ING Bank konut kredisi duyurdu! 2,39 ve 2,69 faizle kredi kapıları aralandı!

ING Bank konut kredisi duyurdu! 2,39 ve 2,69 faizle kredi kapıları aralandı!

Ülkemizde konut satışlarındaki fiyat artışı durdurulamıyor. Konut fiyatları artmaya devam ederken yeni zamlardan önce ev almak isteyenler de bankaların kredilerini araştırmaya başladı. ING Bank konut kredisinin detaylarını açıkladı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ING Bank konut kredisi duyurdu! 2,39 ve 2,69 faizle kredi kapıları aralandı!

ING Bank konut kredisi duyurdu! 2,39 ve 2,69 faizle kredi kapıları aralandı! - Son yıllarda konut fiyatları zirveye ulaştı. Konut fiyatları artmaya devam ederken kredi faizleri de yükseldi. Yükselen faizlerin ardından ING Bank, konut kredisinde faiz oranlarını açıkladı. Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak ve kira derdinden kurtulmak isteyenler ING Bank'ın açıkladığı kredi kampanyasını sorgulamaya başladı.

Kira derdinden kurtularak konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar nakit ihtiyaçlarını bankalar aracılığı ile giderirken konut kredileri araştırılmaya devam ediyor. Kira ödemek istemeyenler ev sahibi olabilmek için konut kredisi ararken ING Bank'ın açıkladığı kredi paketine dair detayları derledik.

HAZİRAN 2023 ING BANK KONUT KREDİSİ

Ev sahibi olmak isteyen bireyler bankalarının verdiği konut kredi paketlerini araştırmaya devam ederken 2,39 faiz oranları ile başlayan konut kredisi vereceğini açıklayan ING Bank, 1 milyon liraya kadar kredi vereceğini bildirdi. Söz konusu kredi paketine ilişkin detayları açıklayan ING Bank, ''ING’de herkese uygun bir Konut Kredisi var!​'' ifadelerine yer verdi.

ing-bank-konut-kredisi-duyurdu-239-ve-269-faizle-kredi-kapilari-aralandi.webp

ING Bank tarafından müşterilerine sunulan konut kredisi ile ilgili detaylar da tek tek sıralandı. ING Bank, 15 yıla kadar vereceği mortgage konut kredisi paketlerini detaylı olarak açıkladı. Ödeme tablosunu da paylaşan ING Bank toplam faiz, aylık ödeme tutarları, vade gibi seçenekleri de müşterileri için detaylandırdı.

ING Bank tarafından sunulan konut kredisinde 500 bin liralık miktar için;

500 bin lira tutarındaki bir sıfır konut kredisi için 120 vade (10 yıl) ve yüzde 2,39 faiz oranıyla verdiği konut kredisinin aylık taksit ödemesinin 12 bin 696 lira 4 kuruş olduğunu bildirdi. Söz konusu yıllık maliyet oranını da yüzde 33,35 olarak açıkladı. Toplam ödeme 1 milyon 529 bin 891 lira 80 kuruş olarak duyuruldu. Banka tahsis ücreti 2 bin 500 lira olarak belirlenirken ekspertiz ücreti de 3 bin lira olarak açıklandı.

screenshot-34.jpg

ING Bank tarafından sunulan konut kredisinde 1 milyon liralık miktar için;

1 milyon lira tutarındaki konut kredisi için 120 vade (10 yıl) ve yüzde 2,39 faiz oranıyla verdiği konut kredisinin aylık taksit ödemesinin 25 bin 312 lira 8 kuruş olduğunu bildirdi. Söz konusu yıllık maliyet oranını da yüzde 33,17 olarak açıkladı. Toplam faiz 2 milyon 47 bin 52 lira 31 kuruş olarak açıklandı. Toplam ödeme 3 milyon 55 bin 916 lira 60 kuruş olarak duyuruldu. Banka tahsis ücreti 5 bin lira olarak belirlenirken ekspertiz ücreti 3 bin lira olarak duyuruldu.

screenshot-35.jpg

Öte yandan 120 ay yani 10 yılın altındaki vadelerde kredi faizinin 2,69'a çıktığı kaydedildi.

ING Bank'ın sunduğu konut kredisi hakkında detaylı bilgi için bankanın resmi internet sitesi ya da şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla kredi haberi hakkında ''Haberankara.com'' adresini takip edebilirsiniz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Beypazarı Belediyesi'nden mezarlıklara ücretsiz servis imkanı

Beypazarı Belediyesi'nden mezarlıklara ücretsiz servis imkanı