ANASAYFA Ekonomi Kamu işçilerinin ilave tediye tarihleri açıklandı!

Kamu işçilerinin ilave tediye tarihleri açıklandı!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilere yapılan tediye ödemeleri bayram öncesinde gündem olmuştu. Tediyelerin ne zaman ödeneceği merak edilirken beklenen açıklama da geldi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Kamu işçilerinin ilave tediye tarihleri açıklandı!

Kamu işçilerinin ilave tediye tarihleri açıklandı! - Ülkemizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan binlerce işçi bulunuyor. Devlet ve bağlı müesseselerde çalışan işçilere yılda 2 kez tediye ödemesi yapılıyor.

TEDİYE ÖDEMELERİ BAYRAMDAN ÖNCE VERİLECEK

2023 yılı yapılacak ek ödemenin tarihleri belli oldu. Cumhurbaşkanı kararı ile 6772 sayılı kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2023 yılında verilecek ilave tediye sürelerinin belirlenmesi hakkındaki karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre tediye ödemelerinin birinci yarısı 23 Haziran'da, ikinci yarısı ise 18 Aralık tarihinde yapılacak.

kamu-iscilerinin-ilave-tediye-tarihleri-aciklandi.jpeg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, devlet ve bağlı müesseselerde çalışan işçilere bu yıl ek ödemenin birinci yarısı 23 Haziran tarihinde yani Kurban Bayramı öncesinde verilmiş olacak.

TEDİYE NEDİR, KİMLER ALABİLİR?

Tediye, ilave yani ek ödeme anlamına gelmektedir. Bu ödemeyi ise “Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılması Hakkında Kanun” düzenlemesince genel ve katma bütçeli kurumlar, özel bütçeli idareler, sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kurum ve kuruluşlar, kamu iktisadi teşekkülleri, belediye ve özel idareler “hizmet akdi” ile çalışan işçileri alıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Şanlıurfaspor Kocaelispor ve Çorum FK'dan sonra 1. Lig'de!

Şanlıurfaspor Kocaelispor ve Çorum FK'dan sonra 1. Lig'de!