ANASAYFA Ekonomi Kiracıların dikkatine! Yüzde 25 kira artış sınırı devam edecek!

Kiracıların dikkatine! Yüzde 25 kira artış sınırı devam edecek!

Bilindiği üzere son zamanlarda kiracılar ve ev sahipleri arasında bir takım anlaşmazlıklar yaşanıyor. Bunun ile birlikte kiracıları ilgilendiren bir haber gündeme geldi..
Kiracıların dikkatine! Yüzde 25 kira artış sınırı devam edecek!

Alınan bilgiler neticesinde özellikle son zamanlarda enflasyonun artması ile birlikte kiracılar ve ev sahipleri arasında da kira fiyatı konusunda anlaşmazlıklar yaşanmaya devam ediyor.

Bunun ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunurken kiralara yönelik denetimlerin devam ettiğini ve yüzde 25 kira artış zammının Temmuz ayında bitmeyeceğini ifade etmişti. Yani geçen sene devreye giren kira artışındaki oran % 25 seviyesindeydi ve bu Temmuz ayında sona erecekti.

2022 kira artış oranı ne kadar oldu? Ocak 2022 kira artış hesaplama!

KİRAYA YÜZDE 25 SINIRI

Alınan bilgiler neticesinde geçtiğimiz yıl kiraya % 25 oranında bir sınır getirildi ve bu sınırı aşan ev sahiplerine kiracılar dava açma hakkına da sahip oluyordu.

Bunun ile birlikte geçtiğimiz günlerde kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fahiş kira artışının önüne geçmek amacı ile % 25 oranında yapılan zam sınırının Temmuz ayında son bulmayacağına devam edeceğini ifade etti. Böylece Temmuz ayında son bulacak olan kira artış oranı şimdi % 25 oranında sabit kalmış oldu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Telefon üreticileri düşüş yaşıyor! Samsung Apple'ı sollamayı başardı!

Telefon üreticileri düşüş yaşıyor! Samsung Apple'ı sollamayı başardı!