ANASAYFA Ekonomi Kirada yüzde 25 sınırı yasalaştı mı? Kira arttırma sınırı hakkında merak edilenler

Kirada yüzde 25 sınırı yasalaştı mı? Kira arttırma sınırı hakkında merak edilenler

Kirada yüzde 25 sınırının yasalaşıp yasalaşmadığı merak söz konusu olurken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Peki ama kira arttırma sınırı ne kadar oldu?
yazar
Haber Merkezi
Kirada yüzde 25 sınırı yasalaştı mı? Kira arttırma sınırı hakkında merak edilenler

Kiracı ve ev sahibi arasında sorunlar devam ederken bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen sene kira artırım oranı yüzde 25 ile sınırlı tuttuklarını açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamanın ardından ise ev sahibi yüzde 25'in üzerinde kira artırımı yapamadı. Bunun ile birlikte 11 Haziran 2022 ile 1 Temmuz 2023 arasında yenilenen kira sözleşmelerinde artış oranı yüzde 25'i geçmeyecekti.

Bakan Bozdağ: Kirada yüzde 25 artış sınırının süresi uzatılacak, fahiş artışlara yaptırım getirilecek

1 TEMMUZ 2023 TARİHİNDE SONA ERMİŞTİ

1 Temmuz 2023 tarihinde bu sürenin dolmasının ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan buna yönelik açıklamalarda bulundu. Bugün yapılacak olan kabine toplantısında kiralarda yüzde 25 artış oranı ele alınacak ve buna yönelik çalışmalar da yine kabinede değerlendirilecek.

Kabine toplantısının ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın buna yönelik açıklama yapması bekleniyor. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yüzde 25 oranındaki kira artış sınırının 1 Temmuz 2024 tarihine kadar uzatılacağını da ifade etmişti.

Yasa tasarısı meclise geldikten hemen sonra resmi gazetede yayımlanacak ve yasalaşacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *