ANASAYFA Ekonomi Küresel piyasalarda hareketlilik devam ediyor! Piyasalarda son durum!

Küresel piyasalarda hareketlilik devam ediyor! Piyasalarda son durum!

Alınan bilgiler neticesinde küresel piyasalar FED'in faiz kararını açıklamasının ardından pozitif yönde hareket ediyor. Peki ama küresel piyasalarda son durum ne? İşte haberin tüm detayları..
Küresel piyasalarda hareketlilik devam ediyor! Piyasalarda son durum!

FED'in faiz kararını açıklamasının ardından alınan bilgiler neticesinde küresel piyasalarda hareketlilik devam ediyor. Bunun ile birlikte dünyanın ana gündem maddesi olan ve birçok ülkede artan enflasyon ile mücadele de devam ediyor. Ayrıca alınan bilgiler neticesinde enflasyon Türkiye'de azalmaya devam ederken enflasyondaki hareketlilik piyasalara da yansıdı.

Serbest piyasa ekonomisi nedir, Türkiye'de uygulanıyor mu? | Turcomoney

JAPONYA MERKEZ BANKASI FAİZİ SABİT TUTTU

Bugün para politikası karalarına açıklayan Japonya Merkez Bankası tıpkı Amerika Birleşik Devletleri Bankası olan FED gibi faizi sabit tuttu. Faizin sabit tutulması ile birlikte bu oran piyasalara yansıdı ve piyasalar pozitif yönde hareket etmeye devam ediyor. Makroekonomik verilerden alınan sinyallerin piyasalarda fiyatlamaları zorlaştırdığı da ifade ediliyor.

Analizler ise piyasalar hakkında açıklamalarda bulunurken aynı zamanda açıklanan faiz kararına göre piyasaların hareketleneceğini de ifade etti. Bunun ile birlikte analistler tarafından yapılan bu açıklamanın ardından ise gözler ise şimdiden güncel olarak piyasalarda yaşanan hareketliliğe çevrilmiş durumda.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankaragücü yeni sezon kombine ve bilet fiyatlarını duyurdu!

Ankaragücü yeni sezon kombine ve bilet fiyatlarını duyurdu!