ANASAYFA Ekonomi Memur ve emekli zamlı maaşını ne zaman alacak? Resmi açıklama yapıldı

Memur ve emekli zamlı maaşını ne zaman alacak? Resmi açıklama yapıldı

Memur ve emekli ara zam mı beklerken zamlı maaşını ne zaman alacağını da araştırıyor. Bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi.
Memur ve emekli zamlı maaşını ne zaman alacak? Resmi açıklama yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bayramdan hemen sonra memur ve emekli ara zammını görüşmek adına çalışmaların devam edeceğini açıklamıştı.

Bunun ile birlikte ara zammı yüzde kaç oranında yapılacağı merak söz konusu olurken memur ve emekli ara zammının ne zaman hesaplara yatacağı da araştırmaya başlandı.

Aralık enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak ve yüzde kaç olacak? Ekonomistler yorumladı - Dünya Gazetesi

Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan uzman ekonomistler ise bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında kabine toplantısının yapılacağını ve ardından ise gerekli açıklamaların yapılacağını ifade etti.

GÖZLER ENFLASYON ORANINA ÇEVRİLDİ

Perşembe günü her ne kadar enflasyon oranı açıklanacak olsa da memur ve emekliye ara zammı yüzde kaç oranında olacağı da merak söz konusu oldu.

MEMUR ZAMMI belli oluyor! 2023 Temmuz memur zammı tahminleri: En düşük memur maaşı ne kadar, kaç TL olacak ve yüzde kaç zam yapılacak? - Merak Edilenler Haberleri

Ara zammın açıklanması durumunda birçok vatandaş maaşlarını ara zam mı ne zaman yansıyacağını da merak ederken uzman ekonomistlerden açıklama gecikmedi.

ARA ZAM NE ZAMAN MAAŞLARA YANSIYACAK?

Uzman ekonomistler ara zam yapılması durumunda Temmuz ayında memur ve emeklinin maaşlarını zamlı tarife ile alacaklarını da sözlerine ekledi. Şimdi ise gözler bugün yapılacak olan Kabine toplantısına çevrildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük programı nedir, bugün nerede, hangi açıklamayı yapacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük programı nedir, bugün nerede, hangi açıklamayı yapacak?