ANASAYFA Ekonomi Merkez Bankası haziran ayı faiz kararı belli oldu! TCMB politika faiz oranı açıklandı

Merkez Bankası haziran ayı faiz kararı belli oldu! TCMB politika faiz oranı açıklandı

TCMB Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, beklenen hazirana ayı PPK toplantısı faiz kararını açıkladı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Merkez Bankası haziran ayı faiz kararı belli oldu! TCMB politika faiz oranı açıklandı

Merkez Bankası haziran ayı faiz kararı belli oldu! TCMB politika faiz oranı açıklandı - Döviz ve altın kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanacak olan Para Politikaları Kurulu (PPK) faiz kararına çevrilmişti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından beklenen Para Politikası Kurulu Toplantısı sonuçlandı. TCMB 22 Haziran tarihi ile Para Politikası Kurulu toplantısı Hafize Gaye Erkan başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantı sonrasında TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan tarafından merakla beklenen faiz kararı yayımlanan PPK tutanağı ile kamuoyuna duyuruldu.

TCMB FAİZ KARARI AÇIKLANDI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Hafize Gaye Erkan başkanlığında toplandı. Hafize Gaye Erkan'ın açıkladığı ilk karar öncesinde tüm beklenti anketlerinde faiz artırımı yapılacağı beklentisi ortaya çıkartırken beklenen karar son dakika açıklandı. Para Politikası Kurulu politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 8,5’ten yüzde 15 düzeyine yükseltti.

screenshot-20-001.jpg

FAİZ KARARI SONRASI BANKACILARLA BİR ARAYA GELİNECEK

TCMB faiz kararı sonrası TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan Türkiye Bankalar Birliği (TBB) üyeleriyle bir araya gelerek hem bankacıları dinleyecek hem de gelecek dönemin para politikaları hakkında mesajlar verecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Halk Ekmek Kurban Bayramı çalışma takvimini açıkladı!

Ankara Halk Ekmek Kurban Bayramı çalışma takvimini açıkladı!