ANASAYFA Ekonomi Merkez Bankası'nın faiz kararı kredi kartındaki faiz oranlarına yansıdı!

Merkez Bankası'nın faiz kararı kredi kartındaki faiz oranlarına yansıdı!

Merkez Bankası'nın faiz artırımı kararının ardından ticari kredi ve kredi karı faiz oranlarında da değişikliğe gidildi. Kredi kartında faiz oranları da böylece değişmiş oldu.
Merkez Bankası'nın faiz kararı kredi kartındaki faiz oranlarına yansıdı!

Dün Merkez Bankası'nın faiz artırımı kararının ardından ticari kredi ve kredi karı faiz oranları değişti. Bunun ile birlikte nakit avans faizi yüzde 1,91'e yükselirken gecikme faizi ise yüzde 2,11 seviyelerine kadar çıktı.

Yeni oranların uygulama tarihinin 1 Ağustos'tan 1 Temmuza çekildiği de ifade ediliyor. Merkez Bankası ticari kredi faizleri ve kredi kartlarında dikkate alınan referans faiz oranında da değişikliğe gitti.

Bunun ile birlikte düzenlemenin ardından ticari kredi faizlerinin üst sınırını belirleyen referans faiz oranı yüzde 0,81 oranından yüzde 1,36 oranına kadar çıktı. Kredi kartları için de yine 1 Ağustos'ta geçerli olması beklenen oranların 1 Temmuza çekildiği de ifade edilen bilgiler arasında bulunuyor.

Ayrıca ay başından itibaren kredi kartı nakit avans faizi yüzde 1,36'dan yüzde 1,91 seviyesine kadar çıkarken gecikme faizi ise yüzde 1,66'dan yüzde 2,11 seviyesine çıktı.

Referans faiz oranı daha önce her ayın sonundan 5 iş gününde ilan ediliyordu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Wimbledon Tenis Turnuvası yapay zekayla yorumlanacak!

Wimbledon Tenis Turnuvası yapay zekayla yorumlanacak!