ANASAYFA Ekonomi Milyonları ilgilendiren vergi borcu yapılandırma başvurusunda son gün!

Milyonları ilgilendiren vergi borcu yapılandırma başvurusunda son gün!

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile birer ay süreyle uzatılan yapılandırılan borçlar için son başvuru tarihi 3 Temmuz 2023(Bugün).
Milyonları ilgilendiren vergi borcu yapılandırma başvurusunda son gün!

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı vergi borcu yapılandırmasında son gün bugün.
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren prim borçlarını yapılandırma kanunu olarak bilinen 7440 sayılı kanuna göre yapılandırma başvurusunun son başvuru tarihi 3 Temmuz 2023 Pazartesi(Bugün) bu kapsamda SGK müdürlükleri gece 24.00'e kadar çalışacak.

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile birer ay süreyle uzatılan yapılandırılan borçlar peşin veya taksitler halinde ödenebilecek. İlk taksit ödeme süresi ise 31 Temmuz'da dolacak..

Önceki yapılandırmalardan farklı olarak 48 eşit taksite kadar vade ile ödeme seçeneği sunulacak yapılandırmada taksitlendirmeler ise şu şekilde olacak:

  • 12 taksitle ödemede yüzde 9
  • 18 taksitle ödemede yüzde 13.50
  • 24 taksitle ödemede yüzde 18
  • 36 taksitle ödemede yüzde 27
  • 48 taksitle ödemede yüzde 36

Öte yandan taksitle ödeme tercihinde bulunanlardan anapara + enflasyon farkının tamamı tahsil edilecek. Hesaplanan bu tutara, taksit seçeneğine göre yıllık yüzde 9 vade farkı uygulanacak.

Ayrıca yapılandırılacak borçlar arasında; Vergi, sigorta prim borcu, adli ve idari cezalar, belediyelere olan borçlar, su borçları ve öğrenim kredisi borçları yer alıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'nın Çankaya Belediyesi 3 yeni kreşi daha hizmete açacak

Ankara'nın Çankaya Belediyesi 3 yeni kreşi daha hizmete açacak