ANASAYFA Ekonomi Otomobil fiyatlarında hareketlilik sürüyor! Uzmanlar alıcıları uyardı

Otomobil fiyatlarında hareketlilik sürüyor! Uzmanlar alıcıları uyardı

Dün Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasının hemen ardından otomobil sektöründe de fiyatlarda hareketlilik artmaya başladı.
Otomobil fiyatlarında hareketlilik sürüyor! Uzmanlar alıcıları uyardı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası dün faiz kararını açıkladıktan hemen sonra dolar ve altın kurunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken yine araba piyasasında da fiyatlarda oynama görüldü.

Bunun ile birlikte araba fiyatlarının artmasının ardından ise uzmanlar alıcıları uyarmayı ihmal etmedi. Araba fiyatlarının artmaya devam edeceğini ifade eden uzman isimler ise Merkez Bankası faiz kararının ardından dolar kurunun yükseldiğini ve dolar kurundaki hareketlenmenin de otomobil fiyatlarını etkilediğini ifade etti.

Bayramdan hemen sonrasına işaret eden uzman ekonomistler bayramın ardından ise araba fiyatlarının artacağını dile getirirken araç almak isteyen vatandaşları uyararak bayramdan önce araç alınması gerektiğinin altını çizdi.

Bunun ile birlikte özellikle ikinci el piyasasında hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken sıfır otomobillerde de yine fiyat artışı yaşanıyor.

Araç almak isteyen vatandaşlar ise dolar kurunun artmasının ardından bugün itibarıyla sıfır araç fiyatlarında artışın yaşandığını ve bu artışın ikinci el araçlara yansıyıp yansımadığını merak ettiklerini dile getirdi.

Gözler ise şimdiden araç piyasasına çevrildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Çankaya Belediyesinin LGS ve YKS'ye hazırlık kurslarının ön kayıtları devam ediyor!

Çankaya Belediyesinin LGS ve YKS'ye hazırlık kurslarının ön kayıtları devam ediyor!