ANASAYFA Ekonomi TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan banka yöneticileriyle görüşecek!

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan banka yöneticileriyle görüşecek!

Merkez Bankası politika faizinin yüzde 15 seviyesine çıkması piyasaları etkilerken TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan'dan flaş bir hamle geldi.
TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan banka yöneticileriyle görüşecek!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan başkanlığında ilk toplantının gerçekleşmesinin ardından Merkez Bankası 27 ay sonra faizi yüzde 650 baz puanlık artışla yüzde 15 seviyesine çekmişti...
Bu karar sonrası küresel piyasalar hareketlenmiş ve Türk Lirası dünyadaki para birimleri karşısında hızla değer kaybetmiş hatta dolar tarihinin rekorunu kırarak 25 TL seviyesini görmüştü.

Son olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, bugün İstanbul'da banka yöneticileriyle görüşecek. Toplantıda bankacılık sektörünün sorunları görüşülecek. Erkan, bankacıların talep ve sorunlara çözüm önerilerini dinleyecek.

TOPLANTI BUGÜNE ERTELENMİŞTİ

Erkan'ın bankacılarla 19 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirmesi beklenen toplantı, Para Politikası Kurulu toplantısının ardından yapılmak üzere bugüne ertelenmişti.

PARASAL SIKILAŞMA SÜRECİ DE BAŞLAMIŞTI

Öte yandan Merkez Bankası'nın 27 ay sonra faizi yükseltmesinin ardından "parasal sıkılaştırma" sürecinin başlatılması kararı da yayımlanmıştı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Pursaklar'da kurban çadırları nereye kuruldu?

Ankara Pursaklar'da kurban çadırları nereye kuruldu?