ANASAYFA Ekonomi TCMB faiz kararı ne zaman açıklanacak, bugün mü?

TCMB faiz kararı ne zaman açıklanacak, bugün mü?

TCMB tarafından açıklanacak faiz kararı için heyecan dorukta. TCMB'nin haziran ayında açıklayacağı faiz kararı merakla beklenirken kararın ne zaman açıklanacağı da sorgulanıyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
TCMB faiz kararı ne zaman açıklanacak, bugün mü?

TCMB faiz kararı ne zaman açıklanacak, bugün mü? - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikaları Kurulu (PPK) faiz kararı için toplantı tarihi araştırılıyor. Bu çerçevede ''TCMB PPK toplantısı ne zaman yapılacak?'' sorusuna yanıt aranıyor.

Haziran ayı TCMB toplantı tarihi belli olurken söz konusu toplantıda haziran ayı faiz kararı belli olacak. ''Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?'' sorunun da yanıtları belli olurken merak edilenleri derledik.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TCMB'nin mayıs ayında açıklanan verilerde politika faizi 8.5 düzeyinde sabit tutulmuştu. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Haziran ayı toplantısı 22 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşecek. Faiz kararı saat 14.00'te duyurulacak.

tcmb-faiz-karari-ne-zaman-aciklanacak-bugun-mu.jpgTCMB MAYIS AYI FAİZ KARARI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), Mayıs ayında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 8,5'te bıraktı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ''Ekonomi boyutunda çok güçlü bir yönetimimiz var. Geriye çok çalışmak kalıyor. Çok ehliyetli bir başkanımız oldu. Orta Vadeli Programı eylül ayında ilgili taraflarla paylaşacağız. Bütün dünyada bir problem var, büyüme hızı aşağı doğru gidiyor. Bir tarafta enflasyon var. Şimdi vatandaşımızın da ilk önceliği olan enflasyona odaklanmış durumdayız.'' dedi. Merkez Bankası ve Hazine Maliye Bakanlığı'nın yoğun bir çalışma yürüttüğünü söyleyen Yılmaz, Merkez Bankası'nın değerlendirmelerini yapacağını bildirerek sonucu takip edeceklerini kaydetti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'nın simgesi Atakule yeniden güncel fiyatları ile hizmete açıldı!

Ankara'nın simgesi Atakule yeniden güncel fiyatları ile hizmete açıldı!