ANASAYFA Ekonomi Temmuz 2023 zammıyla askerlik ve doğum borçlanması ne kadar oldu?

Temmuz 2023 zammıyla askerlik ve doğum borçlanması ne kadar oldu?

Temmuz 2023 tarihi itibariyle geçerli olacak asgari ücret zammı açıklandı. Yeni asgari ücretin belirlenmesi ile birlikte birçok kalemde değişikliğe gidilirken askerlik ve doğum borçlanmasının ne kadar olduğu da merak edildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Temmuz 2023 zammıyla askerlik ve doğum borçlanması ne kadar oldu?

Temmuz 2023 zammıyla askerlik ve doğum borçlanması ne kadar oldu? - 20 Haziran tarihi ile Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun gerçekleştirdiği 3'üncü toplantıda Temmuz 2023 tarihi itibariyle geçerli olacak asgari ücret zammı belirlendi. Yeni asgari ücretin belirlenmesi ile birlikte pek çok kalemde artış yaşandı.

TEMMUZ 2023 ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLANDI

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücretin yüzde 34 zamlandığını kaydetti. Söz konusu zamla birlikte asgari ücret 8 bin 506 liradan 11 bin 402 liraya çıkarıldı.

temmuz-2023-zammiyla-askerlik-ve-dogum-borclanmasi-ne-kadar-oldu.jpg

Temmuz 2023 tarihi ile yeni asgari ücret belirlenirken asgari ücret oranı kadar artacak olan kalemlerden askerlik ve doğum borçlanması için de '' Yeni askerlik ve doğum borçlanma günlük en düşük ve en yüksek prim tutarı nedir, askerlik ve doğum borçlanması ne kadar oldu?'' sorusuna yanıt aranmaya başladı.

ASKERLİK VE DOĞUM BORÇLANMASI NE KADAR OLDU?

Askerlik ve doğum borçlanması prim ücretlerine asgari ücret artışı ile birlikte zam geldi. Emekli olmak isteyen prim gün süresi yetmeyen vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından sunulan Askerlik ve Doğum borçlanması için günlük en düşük ve en yüksek prim tutarında da değişikliğe gidildi.

Asgari ücrete yapılan yüzde 34'lik zam sonrası askerlik ve doğum borçlanmasında en düşük tutar 143 lira 45 kuruş, en yüksek ise bin 72 liraya yükseldi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
WhatsApp'a yeni özellik geldi mi? WhatsApp'ın yeni özellikleri neler?

WhatsApp'a yeni özellik geldi mi? WhatsApp'ın yeni özellikleri neler?