ANASAYFA Ekonomi Yeni asgari ücrete yapılan zam Temmuz'da maaşlara yansıyacak!

Yeni asgari ücrete yapılan zam Temmuz'da maaşlara yansıyacak!

Yaklaşık 7 milyon kişiyi ilgilendiren asgari ücrette ara zammın belli olmasının ardından zammın ne zaman maaşlara yansıyacağı da merak ediliyor.
Yeni asgari ücrete yapılan zam Temmuz'da maaşlara yansıyacak!

Doğrudan 7 milyon vatandaşı dolaylı tüm vatandaşları ilgilendiren asgari ücrette zam oranı belli oldu.

Ara zam ile birlikte asgari ücret net 11.402 lira oldu. Asgari ücrete ara zam gelmesinin ardından ne zaman maaşlara yansıyacağı da merak söz konusu olurken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi.

İŞTE YENİ ASGARİ ÜCRET ZAMMI: 2023 Asgari ücret ara zam tutarı açıklandı! Brüt Net asgari ücret ne kadar oldu?

İşverene sağlanan desteğin de devam etmesi için yeni adımlar atılmaya devam edilirken destek ve iktidarının arttırıldığı da biliniyor.

Bunun ile birlikte onun ödemesi Temmuz ayından itibaren yapılacak. Asgari ücrete ara zammın gelmesinin ardından yapılan artışın 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacağı da ifade edilen bilgiler arasında bulunuyor.

Dolayısıyla mevcut yeni asgari ücret 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak ve ilk maaşları banka hesaplarında 31 Temmuz tarihinde görülecek. Bunun ile birlikte mevcut asgari ücrete verilen destek bu ayın sonuna kadar 400 lira olarak devam edecek. Ardından ise Temmuz ayında asgari ücret desteği 500 lira seviyesine çıkacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzede öğrenciler için ek kontenjan müjdesi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzede öğrenciler için ek kontenjan müjdesi verdi