El Ele Verip Temizlik Yaptılar! Keçiören’de Yeşil Bir Gün...

El Ele Verip Temizlik Yaptılar! Keçiören'de Yeşil Bir Gün...

Keçiören Belediyesi, çevreye ve doğaya karşı farkındalık oluşturmak için düzenlediği Yeşil Gün Projesinin beşincisini Şenlik, Pınarbaşı, Güçlükaya ve Yakacık Mahallelerinde gerçekleştirildi.

13 Ekim 2018 - 11:36 - Güncelleme: 13 Ekim 2018 - 11:36

Her hafta farklı mahallelerde yürütülen Yeşil Gün Projesi, çocukların, gençlerin ve kadınların yoğun katılımıyla bu hafta Şenlik, Pınarbaşı, Güçlükaya ve Yakacık Mahallelerini kapsayacak şekilde hayata geçirildi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın öncülüğünde gerçekleştirilen projeye, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Osmanlı Halk Pazarına kurulan platformda çocuk oyunlarıyla başlayan organizasyon, Mustafa Ak’ın öncülüğünde cadde ve sokaklarda yapılan mıntıka temizliğiyle devam etti. 

Yeşil Gün Projesi ile Keçiören Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlükleri bir hafta boyunca; Şenlik, Pınarbaşı, Güçlükaya ve Yakacık Mahallelerinde yoğun çalışmalar yürüttü. Projenin son gününe katılım sağlayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da çocuklarla ve kadınlarla mıntıka temizliği yaparak çevreye karşı duyarlılığın artırılmasına öncü oldu.

 

"ŞEHRİMİZİ, İNSANIMIZI VE KEÇİÖREN’İMİZİ ÇOK SEVİYORUZ"

Belediye hizmetleriyle Keçiören’in daha yaşanabilir bir ilçe olmasının yanı sıra vatandaşların gönlünü de kazanan sosyal projelere imza attıklarını kaydeden Ak, “Şehrimizi, insanımızı ve Keçiören’imizi çok seviyoruz. İnsanlarımıza bir değer olarak bakıyoruz. Bu yüzden yaşadığımız ortamın temizliğine ve doğal dokusuna sahip çıkacak bilinç seviyesi için gayret gösteriyoruz. 9 yıldır devam eden ve çeşitli ödüller alan Çevre Çiçekleri Hareketi projemizle, 5’inci sınıfa giden öğrencilerimize 1 yıllık çevre ve doğa eğitimi veriyoruz. Bu eğitimi tamamlayan öğrencilerimize Çevre Müfettişi unvanı veriyoruz. Çevresine daha duyarlı bir nesil yetiştirmek için azami gayret gösteriyoruz” dedi.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNCÜLÜĞÜNDE ÜST SEVİYELERE ULAŞTIK”

Keçiören Belediyesinin son 10 yılda ortaya koyduğu çalışmaların Ak Parti Belediyeciliğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu söyleyen Ak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, onun bizlere kazandırdığı vizyonla sosyal belediyecilik anlayışını Keçiören’de yaşatmaya devam ediyoruz. Liderimizin bize verdiği güçle yerel yönetim anlayışımızı üst seviyelere taşıyoruz. Şehrimizin fiziksel güzelliğinin yanı sıra gönülleri de inşa etmeyi sürdürüyoruz” diye konuştu. 

Ak ayrıca, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere de sağlıklı bir yaşam dileyerek, zor zamanlarda tek vücut olmayı başaran Türk milletinin sırtını kimsenin yere getiremeyeceğini belirtti. ​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat