Elazığ’da Milli Piyango Bileti Hırsızlığı

Elazığ'da Milli Piyango Bileti Hırsızlığı

Seyyar bayilerden yaklaşık 10 bin lira değerinde yılbaşı bileti çalındığı iddia edildi.

11 Aralık 2014 - 15:37

Milli Piyango bileti satan iki seyyar bayiden yaklaşık 10 bin lira değerinde yılbaşı çekilişi bileti çalındığı öne sürüldü.
Bu yıl büyük ikramiyesi 50 milyon lira olarak belirlenen Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'nin biletleri tüm yurtta olduğu gibi Elazığ'da da satışa sunuldu. Gazi Caddesi'nde bilet satan Mehmet Değirmenci, dün akşam saatlerinde kendisinin ve Hıdır Aydın isimli arkadaşının biletlerinin çalındığını iddia etti.
Olayı anlatan Değirmenci, şunları kaydetti:
''Akşam saatlerinde bir adam geldi yanıma. 10-15 tane kazı kazan aldı. Bir o tarafıma bir bu tarafıma oturdu. O sırada telefonum çaldı. Konuşacağım sırada çantamdan almış gitmiş. Bir dakika bile geçmeden çantamdaki biletlerin çalındığını fark ettim. 330 çeyrek biletim vardı, 30 tanesini satmış olsam. 300 civarında çeyrek, 47 yarım ve 8 tam biletim çalındı. İki yılbaşı geçecek, yemeyeceğiz, içmeyeceğiz ki zararı ancak çıkartalım. 1993'ten beri bu işi yapıyorum. Ben böyle iş görmedim. Elazığ'da açıkta da kalsa kimse alıp götürmezdi.''
Değirmenci, aynı gün bilet satıcılığı yapan Hıdır Aydın isimli arkadaşının da 4 bin 500 liraya yakın değerdeki Milli Piyango biletinin çalındığını dile getirdi.
Değirmenci ve Aydın'ın şikayeti üzerine polis ekiplerince soruşturma başlatıldığı öğrenildi.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü...
Sakarya'daki patlamada 3 şehit 6 yaralı
Sakarya'daki patlamada 3 şehit 6 yaralı