ELLER BİRLEŞTİ! Altındağ Belediyesi Önüne Anlamlı Heykel...

ELLER BİRLEŞTİ! Altındağ Belediyesi Önüne Anlamlı Heykel...

Kültüre, sanata ve sanatçıya verdiği değer ile adından söz ettiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin belediye binasının önüne getirttiği heykel, dikkat çekti.

08 Ekim 2018 - 12:06 - Güncelleme: 08 Ekim 2018 - 12:06

Kültüre, sanata ve sanatçıya verdiği değer ile adından söz ettiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin belediye binasının önüne getirttiği heykel, dikkat çekti. Heykeli çok  beğendiğini ve anlamlı bulduğunu dile getiren Başkan Veysel Tiryaki,  iki elin kavuşumu şeklindeki heykeli belediye binasının hemen önünde değerlendirmenin uygun olduğunu, heykelin Belediye olarak hizmet anlayışlarını yansıttığını söyledi.

Sanata, sanatçıya her zaman destek olan Başkan Tiryaki, geçmişte belediye olarak zaman zaman uluslararası heykel sempozyumları düzenlediklerini ve burada üretilen heykellerin de  Altındağ’ın farklı noktalarına yerleştirildiğini hatırlatarak, belediye önüne konulan yeni taş heykelin buraya çok yakıştığını dile getirdi.  

 

"İKİ ELİN KAVUŞMASI BİZİ YANSITIYOR"

Sık sık sanatsal mekanları gezdiğini ve ziyaret etmeye özen gösterdiğini belirten Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, belediye binasının önüne özel olarak getirttiği heykelin anlamını ise şöyle açıkladı:

“Biz Altındağ Belediyesi olarak, kültüre, sanata, sanatçıya, estetiğe, gelişime ve dönüşüme fazlaca önem veren bir Belediyeyiz.  Altındağ Belediyesi, çözüm odaklı, vatandaşı ile el ele, vatandaşına hesap veren, şeffaf, uzlaşmacı bir anlayışla yönetiliyor.  İlçesine ve vatandaşına değer katmak, fayda sağlamak, şartları iyileştirmek de öncü hedefleri arasında. Ben bu heykeli gördüğümde, iki elin kavuşması şeklinin bizi yansıttığını düşünerek Belediyemize getirttim. Altındağ Belediyesi’nin kendine özgü yöntemini yansıtan bir heykel, uyguladığımız değişim yönetimi modelini ifade ediyor. Vatandaşlarımıza her daim kapımızın açık olduğunu uzlaşmacı ve çözüm odaklı bir anlayışla çalıştığımızı anlatıyor. Binamızın önünde hem estetik hem de anlamlı oldu. Hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x