En Yoğun İlgi Ata’nın Oyunu Zeybek’e! Yenimahalle’de İkinci...

En Yoğun İlgi Ata'nın Oyunu Zeybek'e! Yenimahalle'de İkinci Bahar Dans Kursları Başladı... İşte Kayıt İçin Yapılması Gerekenler...

Yenimahalle Belediyesi’nin 50 yaş üstü vatandaşlara yönelik olarak hizmet vermek amacıyla açılan İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri, Yenimahallelilerin kişisel gelişimlerini sağlamak ve boş vakitlerini yararlı geçirmeleri için çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.

02 Kasım 2018 - 11:20

Yenimahalle Belediyesi’nin Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisi, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Ata Mahallesi ve Şentepe bölgesinde 50 yaş üstü vatandaşlara yönelik olarak hizmet vermek amacıyla açılan İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri, Yenimahallelilerin kişisel gelişimlerini sağlamak ve boş vakitlerini yararlı geçirmeleri için çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.

Yenimahalle Sosyal Tesisi ve Pazar Yeri içerisinde bulunan İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezi’nde, üyelerin ve kursiyerlerin birlikteliğini ve motivasyonunu, kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla zeybek eğitimi veriliyor. Çarşamba günleri 11.00-12.00 saatleri arası, Halk Dansları Eğitmeni Ramazan Akdağcık tarafından verilen Zeybek eğitimine, 30’a yakın Yenimahalleli katıldı.

 

“DANS SAĞLIKLI YAŞAMIN OLMAZSA OLMAZI”

Dans eğitiminin kişisel gelişimdeki önemine dikkat çekerek, belirli yaş üstü insanlarda ortaya çıkan Alzheimer ve Parkinson gibi birçok hastalığın oluşumunda önleyici etkiye sahip olduğunu belirten Akdağcık “Dans eğitimi sağlıklı yaşamanın olmazsa olmazlarından biridir. İkinci bahar müdavimleri ile yaptığımız eğitimin sonucunda çok güzel projeler üreteceğimize inanıyorum. İnsanlar arasında uyumun ve birlikteliğin sağlanması amacıyla ikinci bahar merkezinde eğitim vermekten mutluluk duyuyorum” dedi.

 

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Zeybek derslerinin verildiği merkezde Yaratıcı Drama ve Latin Dansları kursları, alanında uzman eğitmenler tarafından ikinci baharlarını yaşayan ilçe sakinlerinin zamanlarını verimli olarak geçirmesi için yıl boyunca devam edecek. Pazar günleri 11.00-12.00 saatleri arasında gerçekleşen Latin Dansları derslerinde vatandaşlar salsa ve bachata gibi birçok dansın eğitimini alacak.  Ayrıca merkezde Yaratıcı Drama dersleri Salı günleri 15.30-17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 30’ar kişilik ilk grupların oluşturulduğu eğitimlere kayıtlar devam ediyor. İlçe sakinleri, dersler ve kayıtlar hakkında bilgi sahibi olmak için İkinci Bahar Dayanışma Merkezine 344 09 21 numaralı telefondan ulaşabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..