Engelli Sporcular Yenimahalle’de Yarıştı

Engelli Sporcular Yenimahalle’de Yarıştı

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Ali Naili Moran Atletizm Pisti’nde düzenlenen “Atletizm Ankara İl Şampiyonası” nda madalyaları topladı.

26 Mart 2018 - 10:29

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Ali Naili Moran Atletizm Pisti’nde düzenlenen “Atletizm Ankara İl Şampiyonası” nda madalyaları topladı.

Etkinliğe görme engelli sporcular, işitme engelli sporcular, özel sporcular ve engelsiz sporcular katıldı. Yarışmaya katılan görme ve işitme engelli sporcular, özel sporcular ve engelsiz sporcular gülle atma, 100m, 200m, 400m ve 1500 m koşu ve uzun atlama branşlarında 125 sporcu mücadele etti.

Yarışmada, Damla KARAÇAY 100 m. gençler kategorisinde 1 inci elde ederken, 100 m büyükler kategorisinde Ece Çelebi, 200 m gençler kategorisinde Gülçe Aygün, 1500 m genel kategorisinde Havva Elmalı birincilik elde etti. 400 m genel kategorisinde 1 incilik elde eden milli sporcumuz Sevda Çırakoğlu ise bu yarışlarda Avrupa ve Federasyon barajını aştı. 100 m gençlerde ise 1 inciliği kazanan Gökhan Yolal’ın yanında, Talha Mustafa Kirazcı 200 m büyük erkeklerde 1 inci, Ömer Efe uzun atlama gençlerde 1 inci, Emre Yılmaz 1500 m büyük erkeklerde 1 inci, Yusuf Sayılı 200 m gençlerde 1 inci, Hüseyin Çırakoğlu gülle atmada 1 inci ve Yakup Çırakoğlu gülle atmada 3 üncü oldu.

 

SPORCULAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANIYOR

Sporcuların elde ettiği başarılardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Birgül Bek, “Sporcularımız çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalarının neticesinde başarıdan başarıya koşuyorlar. Şimdi sporcularımız 17-19 Nisan 2018 tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan Atletizm Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor. Hedefimiz alt yapıdan daha fazla sporcu yetiştirerek milli takıma kazandırmak”  diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x