Erdoğan: ’Son Atamalarla Öğretmen Sayısı...’

Erdoğan: 'Son Atamalarla Öğretmen Sayısı...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ataması yapılan 30 bin öğretmen ile birlikte Türkiye'deki öğretmen sayısının 923 bin 133'e ulaştığını söyledi.

11 Şubat 2016 - 15:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ataması yapılan 30 bin öğretmen ile birlikte Türkiye'deki öğretmen sayısının 923 bin 133'e ulaştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile MEB Şura Salonu'nda 30 bin öğretmenin atama törenine katıldı.

Konuşmasına yeni atanan öğretmenlere görevlerinde başarılar dileyerek başlayan Erdoğan, 2002 yılında 543 bin 896 öğretmen olduğunu, son 13 yılda ise 542 bin 120 yeni öğretmen ataması yapıldığını söyledi.

Yeni atamalarla öğretmen sayısının 923 bin 133'e çıktığını ve bunun zirve bir rakam olduğunu söyleyen Erdoğan, gelecek dönemde yapılacak 90 bin öğretmen atamasıyla yüzde 100 doluluk oranına ulaşacağını dile getirdi. Bugün yapılacak atamanın Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre gerçekleştirildiğini hatırlatan Erdoğan, 121 bin başvuru içinden 30 bin öğretmenin ataması yapılacağını kaydetti.

Göreve geldiklerinde eğitim, sağlık, adalet ve emniyet alanlarına öncelik vereceklerini açıkladıklarını söyleyen Erdoğan, bunu gerçekleştirmek için çalıştıklarını ve bütçede artık eğitimin savunmayı geçtiğini ve ilk sıraya çıktığını dile getirdi.

"Yetişmiş insanızın varsa güçlü bir ülkesiniz." diyen Erdoğan, okulların ve eğitimin altyapı ve araç gereç ihtiyaçlarını gidermek için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile MEB Şura Salonu'nda 30 bin öğretmenin atama törenine katıldı. Erdoğan, törende yaptığı konuşmanın ardından elindeki butona basarak Mektebin Bacaları' türküsü eşliğinde bilgisayar atamasını başlattı.

Kurada ismi çıkan öğretmenlerin isimlerini okuyan Erdoğan, ataması yapılan ve salonda sevinç gösterisinde bulunan öğretmenleri kutladı. Bu sırada fonda Mektebin Bacaları isimli türkünün çalması dikkat çekti. Ataması yapılan öğretmenler, birbirlerine sarılarak ve telefonla yakınlarını arayarak sevincini paylaştı.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı