Ertürk Şehit Aileleri Ve Gaziler İftarda Buluştu
  • Reklam

Ertürk Şehit Aileleri Ve Gaziler İftarda Buluştu

Kahramankazan Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programı, 15 Temmuz ve terörle mücadele şehitlerinin ailelerini ve gazileri bir araya getirdi.

01 Haziran 2018 - 12:07

Kahramankazan Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programı, 15 Temmuz ve terörle mücadele şehitlerinin ailelerini ve gazileri bir araya getirdi. Duygu dolu anların yaşandığı iftar programına, Ankara'nın tüm ilçelerinden şehit yakınları ve gazilerden oluşan 150 aile katıldı. 

Kahramankazan Belediyesi Kumpınar Kültür Merkezi'ndeki iftar programına Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Kaymakam Engin Aksakal ve ilçe protokolü ile şehit yakınları ve gazilerden oluşan 150 aile katıldı. 

 

TEK TEK İLGİLENDİ

Aileleri kültür merkezinde karşılayan Ertürk, program süresince de tek tek ilgilendi, sohbet edip bir sıkıntıları, istekleri olup olmadığını sordu. Şehitler için Kur’anı Kerim okunmasıyla başlayan iftar programında, şehitler için dua edildi. İftar programında Başkan Ertürk, şehit aileleri ve gazilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

KAHRAMANKAZAN SİZİN EVİNİZ

Ertürk, Kahramankazan'ın tüm şehit yakınları ve gazilerin ikinci evi olduğunu belirterek, "Burası sizin eviniz. Evinizde nasıl davranıyorsanız burda da öyle olun. 15 Temmuz'da bu millete diz çöktürmeye çalışanlar nasıl başarısız oldularsa, 24 Haziran'da yapılacak Türkiye'nin beka seçiminde sandıkta da başarısız olacaklar. 15 Temmuz'da nasıl devletimize, milletimize, bayrağımıza, milli irademize ve seçilmiş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktıysak,24 Haziran'da aynı kararlılığı göstereceğiz" dedi.

 

ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ SAYESİNDE

Ertürk, "Bizler bugün bu kahramanlarımızın verdiği destansı mücadele sayesinde buradayız, bu Ramazanı idrak ediyoruz. Onlara çok şeyler borçluyuz. Bugün burada gerek Kahramankazan’dan ve gerekse de Ankara'nın diğer ilçelerinden gelen şehit yakınları ve gazilerimizle iftarda bir gönül sofrası kurduk. Çok da güzel oldu onlarla muhabbet ettik, onlarla hatıraları paylaştık. Onlar da çok mutlu oldu açıkçası biz de çok mutlu olduk. Bu vesileyle iftarımız daha bir anlam kazandı" diye konuştu.  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..