Ertürk Yaratıcı Projeleri İnceledi

Ertürk Yaratıcı Projeleri İnceledi

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında Kahramankazanlı lise öğrencilerinin hazırladığı birbirinden yaratıcı projeleri inceledi.

27 Nisan 2018 - 11:41

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında Kahramankazanlı lise öğrencilerinin hazırladığı birbirinden yaratıcı projeleri inceledi. 

Kahramankazan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında düzenlediği bilim şenliğinde hazırlanan projeler törenle tanıtıldı. Törene Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şekerci ile ilçe protokolü ve öğrenciler ve veliler katıldı. Ertürk ve beraberindekiler bilim şenliğinin açılışını gerçekleştirdi. Davetliler daha sonra şenlik kapsamında hazırlanan projeleri yakından inceleyerek, öğrencilerden bilgi aldı. 

 

MEHTER MARŞI’YLA HAREKET EDEN ROBOT

Birbirinden yaratıcı projelerin yer aldığı şenlikte 21 proje sergilendi. Fuarda en çok ilgiyi Mehter Marşı eşliğinde hareket ederek, Türk Bayrağı açan robot projesi gördü. Antibiyotik kullanımının azaltılmasının amaçlandığı “Mutfaktaki şifalı bitkiler projesi” de davetlilerden yoğun ilgi gördü. Öğrencilerin doğa ve inceleme gezilerinde topladığı taşlar, fosiller ve toprak örneklerinin, incelenmesi sonrasında elde edilen sonuçlara da fuarda yer aldı.

 

YARATICI PROJELER

Başkan Ertürk, bilim şenliğinin öğrencilerin bilimsel araştırmalara ve yeni buluşlara ilgi göstermesi açısından oldukça önemli olduğunu belirterek, “Geleceğin bilim adamları ve mucitlerinin hazırladıkları projeleri oldukça beğendim ve incelemekten keyif aldım. Birçok yaratıcı proje görme fırsatımız oldu.  Öğrencilerimizi tebrik ediyorum, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Kahramankazan Belediyesi olarak öğrencilerimizin her zaman yanındayız” diye konuştu.
Okul Müdürü Mehmet Özhan da, “6 aylık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan 21 farklı projemiz TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun bulundu ve bu projede yaklaşık 200 öğrencimiz görev aldı” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x