ERYAMAN STADI’NDA GELİŞME! Mehmet Özhaseki ve Veysel Tiryaki...

ERYAMAN STADI'NDA GELİŞME! Mehmet Özhaseki ve Veysel Tiryaki OSTİM'de Sanayicilerle Buluştu, Ankara'yı Konuştu

Mehmet Özhaseki ve Veysel Tiryaki, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSB) idari binasında, OSB Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, Ankara'ya ilişkin projelerini anlattı.

22 Ocak 2019 - 15:07 - Güncelleme: 22 Ocak 2019 - 15:07

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ve Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSB) idari binasında, OSB Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, Ankara'ya ilişkin projelerini anlattı. Toplantıya, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım ve Cemil Çiçek de katıldı. 

3 dönemdir Altındağ'da Belediye Başkanı olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Veysel Tiryaki, şunları söyledi:

"Ankara'yı Ankara yapan değerleri barındıran ama 50 yıldırı terk edilen bir ilçe. 15 yıldır hizmet vermeye çalışıyorum. 15 yıl önce çağdaş modern Ankara'dan bahsederek Altındağ'dan başlamak lazım demiştim. 3 dönem sonra kader bizi Yenimahalle'de sizlerle buluşturdu. Gönül rahatlığıyla ayrılıyorum Altındağ'dan. Yenimahalle Altındağlı iki katı büyüklüğünde... Potansiyeli çok yüksek... İş dünyası ile Yenimahalle'de çok iyi işler yapabiliriz. Altındağ'da çok kişiye istihdam sağladık Yenimahalle'de de bunu başarabiliriz."

 

ANKARAGÜCÜ ARTIK ANKARA'DA OYNAYACAK

Sanayinin önemini ve sanayicilerin sorunlarını bildiğini belirten Mehmet Özhaseki, "Bir ülkede üretim olmazsa, dışarıdan almaya alışırsanız ülkenin geleceği hususunda laf edemez ve büyük hayaller kuramazsınız" dedi. Para yönetimini bilmenin belediyecilikteki önemine işaret eden Özhaseki, kamunun cebinden bir lira bile çıkmadan her işin yapılabileceğini söyledi.

Eryaman Stadı ile ilgili problemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek çözdüğünü aktaran Mehmet Özhaseki, Ankaragücü'nün artık kendi şehrinde oynayacağını ifade etti.  Özhaseki, 25 yıldır milli maç yapılmayan başkente yeni bir stat kazandıracaklarını belirterek, "Başkent diyoruz. Ticarette, sanayide, sağlıkta, turizmde başkente yakışan şampiyonlar liginde olmaktır. O yüzden Türkiye'nin en güzel stadyumunu burada yapmak zorundayız. İnşallah bunun ihalesini yapıp, Ankara'ya 55 bin kişilik spor kompleksini kazandıracağız. İnşallah birkaç ay içinde 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine bu kompleks yapılacak" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu